Tauron i Rafako doszły do porozumienia. Będzie ugoda ws. bloku w Jaworznie

PAP
07.02.2023 17:44

Jest wstępne porozumienie spółek Tauron i Rafako, które od wielu miesięcy spierają się w związku z działaniem bloku 910 MW w Jaworznie. Podmioty te ustaliły, „że powstrzymają się z dochodzeniem wzajemnych roszczeń do 8 marca br.”

Blok w Jaworznie
fot. Albin Marciniak/East News

Tauron i Rafako od miesięcy prowadziły spór w sprawie bloku 910 MW w Jaworznie. Do 8 marca spółki planują podpisać ugodę, w której ustalą harmonogram i sposób zakończenia prac przy bloku 910 MW w Jaworznie.

Porozumienie Tauron i Rafako

Jak czytamy w komunikacie, porozumienie jest efektem dotychczasowych negocjacji prowadzonych z udziałem mediatorów Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP.

Cytowany w komunikacie prezes Tauronu Wytwarzanie Trajan Szuladziński ocenił, że ostatnie tury negocjacji otwierają możliwość wypracowania ugody zawierającej harmonogram prac strojeniowych i naprawczych.

Prace te powinny pozwolić na osiągnięcie przez blok 910 MW parametrów gwarancyjnych, nie później niż do końca 2023 r. Naprawa usterek i wad jest istotna dla poprawienia sprawności oraz ekonomiki pracy bloku w dłuższej perspektywie czasowej  Trajan Szuladziński, Tautron Wytwarzanie

- Zawarte porozumienie pozwoli na zweryfikowanie parametrów kontraktowych bloku, co jest warunkiem kluczowym zminimalizowania roszczeń finansowych. Zgodnie z ustaleniami z Rafako zamierzamy to zrobić przy wykorzystaniu certyfikowanej firmy zewnętrznej- podał.

loader

RadioZET.pl/PAP