Obserwuj w Google News

TikTok zmienia zasady. Ograniczenia w najbliższych tygodniach

Mateusz Stelmaszczyk
2 min. czytania
01.03.2023 17:48
Zareaguj Reakcja

60 minut, tyle wyniesie dzienny limit na korzystanie z popularnej aplikacji TikTok przez nastolatków - wynika z opublikowanej przez firmę informacji prasowej. Zmiany dotyczą także Polski i mają wejść w życie w najbliższych tygodniach. Jak wskazano "pomogą nastolatkom w zarządzaniu czasem, który spędzają na TikToku”.

TikTok zapowiada zmiany dla nastolatków
fot. BO AMSTRUP/AFP/East News

TikTok opublikował informację prasową, w której wskazał planowane zmiany na swojej platformie - te pojawią się w najbliższych tygodniach. Jedną z nich jest dzienny limit korzystania z aplikacji przez osoby poniżej 18. roku życia. Zostanie wprowadzony automatycznie i wyniesie 60 minut dziennie.

"Jeśli limit ten zostanie osiągnięty, młody użytkownik zostanie poproszony o podanie hasła, aby móc kontynuować przeglądanie aplikacji" – wyjaśniono. TikTok przekonuje, że w sprawie wprowadzenia 60-minutowego limitu na korzystanie z aplikacji konsultowano się z ekspertami z Digital Wellness Lab w Boston Children's Hospital.

Redakcja poleca

"Badania pokazują, że większa świadomość tego, jak spędzamy czas, może pomóc nam w bardziej świadomym podejmowaniu decyzji. Dlatego zachęcamy nastolatków do ustawienia dziennego limitu czasu przed ekranem, jeśli zrezygnują z domyślnego 60-minutowego okresu i spędzą na TikTok więcej niż 100 minut dziennie" - czytamy.

Zmiany na TikToku. Nowe funkcje dla rodziców

Firma informuje też, że wprowadzone zostaną nowe funkcje do tzw. parowania rodzin. Te mają dać rodzicom większą kontrolę nad tym, ile czasu ich dzieci spędzają na TikToku. Będą oni mogli m.in. dostosować dzienny limit na korzystanie z aplikacji przez ich dzieci - w tym wybrać różne limity w zależności od dnia tygodnia.

"Udoskonalamy nasze narzędzie czasu przed ekranem, dodając więcej niestandardowych opcji, wprowadzając nowe ustawienia domyślne dla kont nastolatków i rozszerzając parowanie rodzinne o większą kontrolę rodzicielską” - podano w informacji prasowej.

Rodzice będą też mieli dostęp do pulpitu nawigacyjnego, gdzie znajdą takie informacje jak podsumowanie czasu spędzonego w aplikacji z podziałem na dzień i noc, czy liczbę otwarć TikToka. Zyskają też możliwość ustanowienia harmonogramu wyciszania powiadomień na telefonie swoich dzieci. Oznacza to, że aplikacja nie wyśle powiadomień "push” w danych godzinach.

Redakcja poleca