Obserwuj w Google News

Został niespełna miesiąc, by złożyć wniosek o pieniądze. MRiPS przypomina o terminach

2 min. czytania
06.11.2023 17:46
Zareaguj Reakcja

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomniało o naborze wniosków w programie Dobry Start. Do wzięcia jest 300 zł, które Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca, by pokryć koszty zakupu wyprawki szkolnej.

Został niespełna miesiąc, by złożyć wniosek o pieniądze. MRiPS przypomina o terminach
fot. Bartlomiej Magierowski/East News

Pieniądze z ZUS na wyprawkę szkolną wciąż są do wzięcia – przypomniał resort rodziny. Nabór wniosków trwa tylko do końca miesiąca.

300 plus. Wnioski tylko do 30 listopada

300 plus, czyli pieniądze z programu Dobry Start, trafiają do rodziców raz w roku. Cel? Pokrycie wydatków związanych z wyprawką szkolną, choć w dobie podwyższonej inflacji przygotowanie dziecka na rok szkolny kosztuje znacznie więcej niż 300 zł.

Rodzice mogą otrzymać pieniądze z ZUS bez względu na dochód po uprzednim złożeniu wniosku. Świadczenie przysługuje im na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie przysługuje do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Redakcja poleca

Jak złożyć wniosek? O pieniądze może ubiegać się rodzic lub opiekun prawny dziecka. Od 1 lipca 2023 r. ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2023/2024.

Wnioski o świadczenie dobry start można składać do ZUS tylko drogą elektroniczną, a wypłata przyznanego świadczenia będzie odbywać się wyłącznie w formie bezgotówkowej, na wskazane konto bankowe.

E-dokumenty można składać przez Portal informacyjno-usługowy Emp@tia na stronie https://empatia.mpips.gov.pl/, przez bankowość elektroniczną lub portal PUE ZUS.

Wnioskodawcy, którzy złożą wniosek w listopadzie, otrzymają pieniądze maksymalnie do końca stycznia 2024 roku.

Źródło: Radio ZET/ gov.pl

Nie przegap