Znana sieć hipermarketów rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi. Jako pierwsza w Polsce!

06.12.2017 17:48

Sieć ogólnopolskich hipermarketów Bi1 (dawny Real), jako pierwsza w kraju rezygnuje ze sprzedaży żywych ryb w okresie świąt Bożego Narodzenia. Decyzja dotyczy wszystkich sklepów i jest argumentowana humanitarnym traktowaniem zwierząt.

Znana sieć hipermarketów rezygnuje ze sprzedaży żywych karpi. Jako pierwsza w Polsce! fot. East News
Zagłosuj

Czy kupujesz żywego karpia na święta?

Zarząd firmy Rella Investments, do której należy sieć sklepów, wystosował za pośrednictwem organizacji zajmującej się ochroną ryb następujące oświadczenie w tej sprawie:

''Sieć hipermarketów Bi 1 deklaruje odejście od sprzedaży karpia żywego w okresie świątecznym w roku 2017. Decyzja ta podyktowana jest potrzebą zwrócenia uwagi na kwestię humanitarnego traktowania zwierząt, w tym ryb. Uważamy, że każde zwierzę zasługuje na właściwe traktowanie, a karpie można sprzedawać eliminując cierpienie oraz stres podczas transportu i sprzedaży. Z roku na rok przybywa liczba klientów, którzy wybierają gotowe elementy z karpia czy karpia już obrobionego. Postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaoferować szerszą gamę ryb, w tym karpia, realizując jednocześnie nasze założenie ograniczenia zbędnego cierpienia tych zwierząt".

CIWF Polska przypomina, że ''żywe karpie sprzedawane w okresie przedświątecznym, żyją w bardzo złych warunkach''. - To dobra decyzja i mamy nadzieję, że inne markety w Polsce również podążą w tym kierunku. Sprzedaż żywych karpi to przestarzały zwyczaj, który powoduje niewyobrażalne cierpienie tych zwierząt - mówi Dr Krzysztof Wojtas, ekspert ds. ryb z CIWF. 

Rella Investments zarządza siedmioma hipermarketami Bi1 znajdującymi się w różnych częściach Polski (Szczecin, Wałbrzych, Legnica, Czeladź, Rzeszów, Białystok i Bielsko Biała).

RadioZET.pl/CIWF Polska/DG 

Oceń