Nowy konkurs Biedronki! Do wygrania 100 tysięcy złotych

11.02.2018 17:36

Biedronka przygotowała nową, atrakcyjną niespodziankę dla swoich klientów. Popularna sieć supermarketów rusza z czwartą edycją konkursu „Piórko”. Autor najlepszej książki dla dzieci zgarnie nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych! 

Nowy konkurs Biedronki! Do wygrania 100 tysięcy złotych fot. Wojciech Strozyk/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy czytasz książki?

Piórko to nagroda Biedronki za książkę dla dzieci i jeden z ważniejszych konkursów literackich w Polsce. Dotychczas główną wygraną w wysokości 100 tys. zł otrzymało sześciu laureatów. W 2018 roku kolejne dwie osoby wygrają taką nagrodę.

— Poprzednie edycje konkursu Piórko cieszyły się dużym zainteresowaniem debiutantów i klientów sieci. W trzech pierwszych odsłonach wpłynęło łącznie ponad 14 tys. 400 tekstów i kompletów ilustracji. Książki, które zostały dotąd wydane, sprzedały się w ponad 115 tys. egzemplarzy — mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR w Jeronimo Martins Polska.

Konkurs sklepów Biedronka ma przyczynić się do popularyzowania czytelnictwa w Polsce. Obecne wyniki badań są zatrważające — jedna czwarta Polaków przyznaje, że w zeszłym roku nie przeczytała ani jednej książki. 

Piórko 2018. Zasady udziału w konkursie Biedronki

Konkurs skierowany jest do debiutujących pisarzy i ilustratorów, których zadaniem jest stworzenie książki dla dzieci w wieku 4-10 lat. Pierwszy etap trwa od 8 lutego do 20 marca. Objętość tekstu musi zmieścić się w przedziale 20 tys.–60 tys. znaków. Zgłoszenia należy przesyłać przez stronę konkursu http://piorko2018.biedronka.pl.

Drugi etap skierowany dla rysowników rozpocznie się w lipcu 2018 roku.

RadioZET.pl/Biedronka/DG 

Oceń