W Biedronce cukier „za darmo". Co na to Lidl?

28.06.2017 15:37

Biedronka i Lidl wciąż walczą ze sobą o klienta. W tym tygodniu obie sieci wyprzedają cukier. Czy warto skorzystać z tej oferty i jakie warunki trzeba spełnić, by nie wyjść na tej słodkiej promocji jak Zabłocki na mydle?

W Biedronce cukier „za darmo". Co na to Lidl? fot. Wikipedia

Pod koniec czerwca dwa największe dyskonty w Polsce – Lidl i Biedronka – wprowadziły promocje na cukier. Obie sieci prześcigają się w ofercie. Gdzie dostaniemy cukier taniej?

Jak informują Wiadomości Handlowe, Biedronka 26 czerwca zaproponowała swoim klientom cukier po 1,95 złotego za kilogram (przy zakupach za co najmniej 49,99 złotych), Lidl obniżył cenę cukru o 33 procent z 2,99 do 1,99 zł za kilogram (z limitem na 3 opakowania). Teraz Biedronka poszła jeszcze o krok dalej. 28 czerwca pojawiła się informacja, że każdy klient portugalskiego dyskontu, który kupi (dwa opakowania) kawy rozpuszczalnej za przynajmniej 19,99 zł, otrzyma 1 kg cukru gratis (limit 1 opakowanie).

Czy warto korzystać z promocji dyskontów? To na pewno zależy od tego, ile korzystamy z cukru. Z koszyka cenowego serwisu dlahandlu.pl wynika, że średnia cena 1 kg cukru z ostatniego miesiąca kształtowała się na poziomie 2,97 zł. Najwyższa cena wynosiła 3,29, a najniższa – 2,49 zł.

RadioZET.pl/SI

Oceń