Lidl i Biedronka z kasami samoobsługowymi?

03.04.2017 10:58

Kasy samoobsługowe w Lidlu i Biedronce? Dla milionów Polaków robiących zakupy w dyskontach byłaby to prawdziwa rewolucja. Dla zatrudnionych – niestety również. O sprawie pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Lidl i Biedronka z kasami samoobsługowymi? fot. Wikipedia

W polskich sklepach coraz częściej pojawiają się kasy samoobsługowe. To rozwiązanie ma wiele plusów – szczególnie z perspektywy sklepu. Choć zakup takiej maszyny to jednorazowo spory wydatek, po dłuższym czasie – kosztuje mniej niż zatrudnienie pracownika. Urządzenie nie zajmuje zbyt wiele miejsca, teoretycznie nie choruje, nie chodzi na zwolnienia i nie prosi o podwyżkę.

Zagłosuj

Czy kasy samoobsługowe to wygodne rozwiązanie?

Ci, którzy korzystają regularnie z kas samoobsługowych, zauważają jednak sporo wad takiego rozwiązania – zdarza się, że maszyny się psują, nabijają towar dwa razy (trzeba regularnie sprawdzać rachunek). Problemy pojawiają się także, gdy chcemy kupić, np. papierosy czy alkohol (często trzeba wezwać pracownika). 

„Dziennik Gazeta Prawna" postanowił zapytać przedstawicieli dwóch największych dyskontów Polsce o możliwość wprowadzenie kas samoobsługowych w przyszłości. 

– W tej chwili nasi klienci są obsługiwani bezpośrednio przez naszych pracowników. Nie wykluczamy jednak wprowadzenia kas samoobsługowych w naszych sklepach w przyszłości – poinformowała Aleksandra Robaszkiewicz, PR Menedżer Lidl Polska, w rozmowie z dziennikiem.

Biuro Prasowe Jeronimo Martins, spółki będącej właścicielem Biedronki, przyznało w rozmowie z dziennikiem, że sieć jest w fazie testów różnego rodzaju rozwiązań w wybranych sklepach. Czy chodzi o kasy samoobsługowe? Tego biuro prasowe nie zdradziło.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć w „Dzienniku Gazeta Prawna".

RadioZET.pl/SI/Dziennik Gazeta Prawna

Oceń