UWAGA, lepiej wyłącz Bluetooth. Możesz stać się ofiarą hakerów

16.09.2017 15:17

W sieci krążą informacje o zagrożeniu związanym z używaniem opcji Bluetooth. To poważny problem dla nas wszystkich. Niebezpieczeństwo dotyczy telefonów, komputerów, tabletów, ale też samochodów.

UWAGA, lepiej wyłącz Bluetooth. Możesz stać się ofiarą hakerów fot. Pexels.com

Wykryto błąd związany z funkcją Bluetooth. To wygodna sposób na bezprzewodową komunikacji pomiędzy urządzeniami. Lukę w zabezpieczeniach nazwano Blueborne. 

Dlaczego to tak ważna informacja dla ponad pięciu miliardów użytkowników? Wykorzystując tę sytuację haker może przejąć kontrolę nad naszymi gadżetami. Kiedy to się stanie, nie będziemy w stanie się zorientować, że urządzenie jet zainfekowane. 

Zagrożenie zostało wykryte przez Armis Labs. Problem dotyczy w największym stopniu użytkowników Windows Phone, Androida, Linuksa i BlueZ. To samo dotyczy TizenOS, systemu operacyjnego Samsunga. Apple zapewnia, że w ich przypadku problem może dotknąć 10 proc. urządzeń z logiem jabłka na świecie. 

Jakby tego było mało sprzęt będzie rozprzestrzeniał złośliwe oprogramowanie pomiędzy kolejne urządzenia z włączoną funkcją Bluetooth znajdujące się w pobliżu.

Firma Armis stworzyła aplikację, za pomocą której sprawdzisz, czy w twoim sprzęcie zniwelowano już podatność na wirusa. 

RadioZET.pl/KM

Oceń