To będzie droga zima! Ceny za ogrzewanie rosną coraz szybciej

03.10.2017 14:14

Rozpoczynający się sezon grzewczy w Polsce może znacznie obciążyć domowe budżety. Większość polskich miast zapowiedziało już wzrost cen za ciepło. 

To będzie droga zima! Ceny za ogrzewanie rosną coraz szybciej fot. Pixabay
Zagłosuj

Jakim paliwem ogrzewasz swój dom/mieszkanie?

Brak polskiego węgla w składach opału i rosnące ceny z importu sprawiają, że tegoroczne rachunki za ogrzewanie domów mogą znacząco różnić się od tych z poprzednich lat. Jak na razie ceny węgla nie przebiły 1000 złotych za tonę, ale eksperci alarmują, że trzeba się liczyć z dalszymi wzrostami.

Ceny węgla w Krakowie - w stosunku do ubiegłego roku - poszły w górę od 30 do 70 zł na tonie. Najtańszy orzech kosztuje tu 750 zł, a najdroższy jest po 830 zł - w zeszłym roku ten węgiel kosztował 690 zł. Podobna sytuacja jest w składach w innych rejonach naszego kraju. 

- Wzrost cen za ciepło zapowiedziały już niektóre miasta, jak Ustka, Nysa, Łowicz - mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. - Są miasta, gdzie udział w systemie ciepłowniczym węgla jest mniejszy, dzięki wykorzystaniu gazu czy ciepła odpadowego z przemysłu, tam może uda się uniknąć podwyżek.

RadioZET.pl/MarketNews24/PAP/DG

Oceń