Matka ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem

30.03.2017 13:22

Mama dziewczynki nie spodziewała się, że zwykła czapeczka może doprowadzić do tragedii. Teraz postanowiła ostrzec innych rodziców, by zwracali uwagę na wszystko, czym bawią się i w czym chodzą ich dzieci.

Matka ostrzega innych rodziców przed niebezpieczeństwem fot. Facebook

Bezpieczeństwu dzieci zagrażają sznurki i zapięcia, którymi mogą się udusić albo zakrztusić. Przekonała się o tym Marley Oster. Gdyby nie jej sześcioletnia przyjaciółka, zabawa na placu mogłaby się skończyć tragiczne. Marley miała na sobie czapeczkę, której sznurek z klipsem ścigającym wisiał luźno na szyi. Podczas zabawy jednak klips przesunął się tak bardzo, że sznurek zacisnął się wokół szyi.

Zrzut ekranu 2017-03-30 o 13.15.16

Przerażona Marley nie mogła się oswobodzić. Na szczęście pomogła jej przyjaciółka – Madison. Po całym wydarzeniu dziewczynkę natychmiast zawieziono do szpitala. Lekarz oszacował, że gdyby sznurek był zaciśnięty jeszcze minutę dłużej, mogłoby dojść do zapadnięcia tchawicy.

Zrzut ekranu 2017-03-30 o 13.15.04

Mama Marley, Gail, zaapelowała do rodziców w mediach społecznościowych, by zwracali uwagę na to, jak niebezpieczne mogą być pozornie niegroźne przedmioty.

– Proszę, sprawdzajcie, czy klipsy w kapeluszach łatwo się odpinają, lub całkiem odcinajcie sznureczki od kapeluszy – napisała kobieta na Facebooku.

RadioZET.pl/SI

Oceń