Dziki tygrys odwiedził mieszkańców wsi. Weterynarze powiedzieli, jaki był powód

07.02.2018 20:00

Mieszkańcy wsi na Syberii nie mogli uwierzyć, gdy tygrysica amurska odwiedziła ich i położyła się na ganku jednego z domów. Okazało się, że bolały ją zęby i wśród ludzi, wbrew instynktowi, szukała pomocy.

Dziki tygrys odwiedził mieszkańców wsi. Weterynarze powiedzieli, jaki był powód fot. Pixabay
Zagłosuj

Widziałeś/-aś kiedyś tygrysa na żywo?

Rosjanin Aleksiej Khajdejew opowiedział o swoich wrażeniach, gdy tuż obok wycieraczki swojego domu dostrzegł ogromnego tygrysa. Nietypowe zachowanie dzikiego kota zasugerowało mieszkańcom miasta, że może być z nim jakiś problem. Na miejsce wezwany został weterynarz.

Niecodzienny gość na ganku

Historia tygrysicy wśród ludzi została opisana przez agencję RIA Novosti. – Aleksiej Khajdejew wczesnym rankiem znalazł tygrysicę na wycieraczce. Wychodząc z domu nie mógł otworzyć drzwi, coś blokowało je z drugiej strony. Gdy zaczął pchać, usłyszał głęboki pomruk wielkiego kota – opowiadała Galina Tsimano, której sąsiad spotkał tygrysa przed swoimi drzwiami.

Tygrysica szukała pomocy

Na miejsce przyjechali weterynarze z syberyjskiego Centrum Amurskiego Tygrysa, którzy podali tygrysicy środki uspokajające i przewieźli do kliniki. Tam okazało się, że zwierzę ma silny stan zapalny w dziąsłach i problem z zębami. Weterynarze postanowili, że przez kilka dni zatrzymają dzikiego kota u siebie, aż wyzdrowieje.

RadioZET.pl/ria.ru/strz

Oceń
Tagi