Fidget spinner zranił chłopca

29.06.2017 14:58

Choć pierwotnie zabawka fidget spinner przeznaczona była dla dzieci z autyzmem i ADHS, szybko zyskała uznanie na całym świecie. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest ona bezpieczna. Dlaczego?

Fidget spinner zranił chłopca fot. Facebook

Ta popularna zabawka składa się z trzech kółek, które są przymocowane do centralnego łożyska. Celem zabawy jest wprowadzenie fidget spinner w ruch, tak by kręcił się wokół własnej osi.

Fidget spinner - "zdrowy" prezent na Dzień Dziecka czy chwyt marketingowy?

John Harris z Missisipi, podobnie jak wielu rodziców z całego świata, kupił tę zabawkę swojemu małemu synkowi. Chciał zaprezentować dziecku trik, który wcześniej obejrzał w internecie: zabawkę spinner wprawił w ruch przy pomocy sprężonego powietrza.

Niestety ojciec nie upilnował chłopca i podczas tej niebezpiecznej zabawy spinner rozpadł się i uderzył dziecko w twarz. W szpitalu lekarze założyli mu kilkanaście szwów na górnej warze i w ustach.

Całą historię mężczyzna opisał na Facebooku, by ostrzec innych rodziców. 

Zrzut ekranu 2017-06-29 o 14.54.27

Przypomnijmy, że fidget spinner krytykowany był także przez część amerykańskich organizacji chrześcijańskich jako narzędzie okultystyczne, które służy do stopniowego zniewalania młodych ludzi. Podobne tezy pojawiły się też w polskich prawicowych mediach.

spinner

RadioZET.pl/SI

Oceń