Fundacja Radia ZET pomaga w całej Polsce. Do szpitala w Łodzi trafił nowoczesny sprzęt

23.12.2017 00:18

Kolejny sprzęt medyczny od Fundacji Radia ZET trafił do Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Nowoczesne kardiomonitory, pompy infuzyjne, otoport i USG okulistyczne znacznie podniosą jakość leczenia małych pacjentów Instytutu.

Fundacja Radia ZET pomaga w całej Polsce. Do szpitala w Łodzi trafił nowoczesny sprzęt fot. ICZMP

- Naszą nieustanną misją jest niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dlatego wspieramy zarówno indywidualnych podopiecznych, jak i placówki medyczne. To dzięki słuchaczom Radia ZET z kardiomonitorów od Fundacji korzystają prawie wszystkie oddziały dziecięce ICZMP - mówi Dyrektor Fundacji Radia ZET, Aneta Lejman.

W realizowanym od 2015 roku projekcie Fundacji: „Kardiomonitory dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi” szpital otrzymał już łącznie 52 urządzenia. Kardiomonitory, choć wyglądają niepozornie, są najbardziej podstawowym, niezbędnym narzędziem do dbania o bezpieczeństwo kardiologiczne pacjentów. Szczególnie tych po operacjach i w czasie diagnostyki chorób serca. Pozwalają jeszcze lepiej opiekować się kobietami ciężarnymi, zwłaszcza cierpiącymi na różne schorzenia oraz spodziewającymi się dzieci z wadami wrodzonymi.

Nowoczesne strzykawkowe pompy infuzyjne pomagają bezpiecznie i dokładnie dawkować leki. Niewłaściwe podanie lekarstw zagraża życiu i zdrowiu pacjentów, dlatego pompy infuzyjne muszą być najlepszej jakości.  

Odpowiadając na prośby Instytutu Fundacja Radia ZET przekazała także nowoczesne USG dla Kliniki Okulistyki i rejestrator emisji otoakustycznej do Kliniki Otolaryngologii. Specjalna głowica USG, niedostępna w większości zwykłych aparatów, pozwoli na stworzenie dokładnego obrazu struktur gałki ocznej dziecka. Rejestrator otoakustyczny – inaczej otoport –pomoże w diagnostyce słuchu i rozwoju programu wszczepień implantów ślimakowych.

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce. Rocznie przyjmuje 50 tys. chorych: dzieci i dorosłych z całej Polski. Wielu z nich to pacjenci z chorobami i wadami serca, chorzy po zabiegach chirurgicznych, wymagający nieustannego kontrolowania stanu serca. Tylko w samej Klinice Kardiologii leczy się co roku 2000 dzieci.

Fundacja Radia ZET wspiera Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki od 2011 roku. Oprócz kardiomonitorów przekazała szpitalowi m.in. specjalistyczne USG do badań prenatalnych i specjalistyczne łóżka na oddział intensywnej terapii. W sumie do placówki trafił sprzęt medyczny i wyposażenie o wartości ponad 2,7 mln zł.

Jak pomóc Fundacji Radia ZET

To dziecinnie proste. Wyślij sms o treści SERCE na numer 7245 za 2,46 zł brutto.

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. To #dziecinnieproste >> Przelew online

Oceń