Już niedługo kupisz perfumy w Ikei

29.06.2017 15:59

Ikea znana jest z produkcji mebli i tworzenia kreatywnych kampanii reklamowych. Teraz rusza na podbój kolejnego rynku. Szwedzka firma chce teraz zająć się rynkiem perfum. 

Już niedługo kupisz perfumy w Ikei fot. Flickr

Perfumy mają za zadanie wykreować "intymną atmosferę w każdym wnętrzu". Za produkcję będzie odpowiadać marka Byredo założona przez Bena Gorhama. 

Mówiąc o tej współpracy, dział promocji Ikei podkreśla, że rzadko zwracamy uwagę na zapachy w domu, a przecież jest to istotny szczegół, choć niewidoczny to z pewnością odczuwalny.

Marka Byledo należy do grona producentów luksusowych. Cechą charakterystyczną ich zapachów jest inspiracja orientem - przyprawami czy kadzidłami.

Jak będzie prezentował się zapach sygnowany marką Ikea jeszcze nie wiadomo.  Obie firmy mówią na razie o swojej współpracy, że 'kolekcja ma zapachem wpływać na pamięć, nastrój i emocje'. Do sklepów ma trafić w 2019 roku.

- Wiem, że w przypadku wspomnień intensywnego zapachu, wielu ludzi ma skojarzenia z odwiedzaniem domu babci. Chodzi o jej perfumy, kwiaty w ogrodzi lub gotowane potrawy. Te zapachy tworzą istotną część domu i kojarzą nam się z komfortem i bezpieczeństwem. Myślę, że ten projekt zachęca ludzi do myślenia o zapachu - wyjaśnia Ben.

Ben Gorham, który ukończył sztokholmską ASP, uważa, że zapach, nad którym pracuje wspólnie z Ikeą, ma służyć do komunikacji emocji, opowiadania historii ludzi, miejsc, kultur. 

RadioZET.pl/KM

Oceń
Tagi