Nowość w Karcie Dużej Rodziny. ''Chcemy, żeby była dostępna nie tylko w dużych miastach...''

13.01.2018 11:44

Karta Dużej Rodziny dająca prawo rodzinom z co najmniej trójką dzieci do zniżek m.in. w sklepach czy placówkach kulturalnych jest już dostępna jako aplikacja mobilna. - Chcemy, aby Karta była dostępna w całej Polsce – powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Nowość w Karcie Dużej Rodziny. ''Chcemy, żeby była dostępna nie tylko w dużych miastach...'' fot. MAREK LASYK/REPORTER
Zagłosuj

Czy posiadasz Kartę Dużej Rodziny?

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych. Jej posiadacze mają możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej czy transportowej na terenie całego kraju. Karta uprawnia także do dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen – porozumienie w tej sprawie podpisało w piątek MRPiPS. Dzięki temu posiadacze Karty otrzymają: rabat 8 gr przy zakupie 1l zwykłego paliwa, rabat 10 gr przy zakupie 1l paliwa Verva, rabat 20 proc. na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe oraz rabat 20 proc. na zakupy w myjni.

Jak podkreśliła Rafalska, KDR jest ważnym instrumentem polityki rodzinnej. Wskazała, że dlatego istotne jest szukanie partnerów, dzięki którym KDR jest dla rodzin atrakcyjna, wygodna, funkcjonalna i dostępna.

- Chcemy, żeby Karta Dużej Rodziny była dostępna nie tylko w dużych miastach, aglomeracjach, bo to jest stosunkowo łatwe, ale żeby w całej Polsce, w mniejszych miejscowościach, małych miejscowościach i średnich mógł być sklep obuwniczy, spożywczy, nie tylko sieciowy, w którym można skorzystać z KDR – powiedziała szefowa resortu.

Aplikacja mobilna pozwoli posiadaczom Karty wyszukać interesujące zniżki oraz otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach, wyszukiwać informacji o nowych Partnerach Karty Dużej Rodziny, ofert Partnerów, a także innych informacji związanych z Kartą - wyjaśniał podczas konferencji wiceminister rodziny i pracy Bartosz Marczuk. Korzystanie z Karty będzie możliwe maksymalnie po 24 godzinach od jej przyznania przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, bez oczekiwania na wydruk plastikowego nośnika.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń