Kawiarnia sprzedaje pączki, z których dochód pójdzie na tabletki „dzień po”

08.02.2018 13:05

Warszawska kawiarnia Cafe Kryzys ruszyła w tłusty czwartek z nietypową akcją: sprzedaje wegańskie pączki, z których dochód ma być przeznaczony na zakup antykoncepcji „awaryjnej”.

Najtłustszy czwartek w mieście pączki na tabletki po fot. grafika akcji "Najtłustszy czwartek w mieście"

Na facebookowym wydarzeniu „Cafe Kryzys” pod nazwą „Najtłustszy czwartek w mieście” czytamy, że cała akcja jest odpowiedzią na wycofanie antykoncepcji awaryjnej z ogólnodostępnej sprzedaży.

„Karnawał się kończy, ale nasze protesty nie ustają. W ten tłusty czwartek będziemy benefitowo smażyć wegańskie pączki, a zysk przeznaczymy na zakup tabletek «dzień po»” — piszą organizatorki. „Toteż wpadajcie. Zjedzcie po pąkalu lub kilka, bawcie się dobrze, a my kupimy tabletki i wszyscy będą zadowoleni!” — zachęcają.

Jak piszą o sobie inicjatorki przedsięwzięcia, są „grupą dziewczyn, które w reakcji na wycofanie antykoncepcji awaryjnej z ogólnodostępnej sprzedaży latem ubiegłego roku, postanowiły zorganizować się i wziąć sprawy we własne ręce. Korzystając z międzynarodowej współpracy i solidarności, jako kolektyw Dzień Po zajmujemy się darmową dystrybucją antykoncepcji awaryjnej wśród wszystkich, którym może być ona potrzebna. Wierzymy w budowanie sieci wsparcia i wymianę doświadczeń. Uważamy, że dostęp do antykoncepcji awaryjnej powinien być łatwy i bezpieczny. Każda z nas powinna mieć tabletkę dzień po na wyposażeniu, tak jak prezerwatywę”.

Na zainteresowanych czekają pyszne wegańskie pączki z nadzieniem różanym i skórką pomarańczową, a także cynamonowe z powidłami śliwkowymi i czekoladowe. Sprzedaż pączków w Cafe Kryzys ruszyła o 12.00. Jeden pączek kosztuje 3-4 zł. „Nie chcemy, żeby było za drogo, ale chcemy zebrać fundusze na tabletki” — cytuje gazeta.pl.

RadioZET.pl/gazeta.pl/SA

Oceń
Tagi