Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skradziono auto ze sprzętem dla chorego dziecka. Rodzina prosi o pomoc

11.09.2018 21:34
xxx wiadomosci

W nocy z poniedziałku na wtorek, gdańskiej rodzinie z niepełnosprawnym dzieckiem ukradziono samochód. Auto zaparkowane było pod ich domem, w dzielnicy Osowa. Pokrzywdzeni proszą o pomoc w jego szukaniu, ponieważ w samochodzie znajdowały się niezbędne sprzęty, dzięki którym ich synek może normalnie funkcjonować.

Skradziono auto ze sprzętem dla chorego dziecka fot. RadioZET/osowa24.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Dziś w nocy spod bloku na Osowej ukradli nam samochód. W aucie były sprzęty rehabilitacyjne naszego synka i specjalna spacerówka. Wierzymy że te sprzęty uda się odzyskać” – napisali zrozpaczeni rodzice w internetowej gazecie osiedlowej.

„Może ktoś coś widział, może złodziej okaże odrobinę serca i wyrzuci gdzieś ten sprzęt, tak żebyśmy mogli go odzyskać. Proszę, pomóżcie” – czytamy w ich poruszającej wiadomości.

Rodzina liczy na pomoc

W ukradzionym samochodzie marki VW Touran z 2011 roku był sprzęt, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania chłopca. Wraz z autem zabrano spacerówkę firmy EIO (na zdjęciu), balkonik tylny firmy Crocodile w żółtym kolorze, oretzy, buty do ortez, pasy oraz specjalną kamizelkę. Wszystkie rzeczy znajdowały się w worku z Myszką Miki.

„Proszę o udostępnienie, a złodzieja błagam, żeby ten sprzęt gdzieś zostawił. Nasze dziecko nie jest w stanie bez tego funkcjonować” – napisali w ogłoszeniu poszkodowani.

RadioZET/www.osowa24.pl/JZ

Oceń