Te produkty w Lidlu w Wielkiej Brytanii kosztują mniej. Producent wyjaśnia dlaczego

28.07.2017 15:02

A to niespodzianka! Okazuje się, że produkty z Lidla – a przynajmniej część z nich – w Wielkiej Brytanii są tańsze niż w Polsce. O różnicach w cenach można było przeczytać m.in.w serwisie Wykop. Jeden z użytkowników popularnej platformy zwrócił uwagę na to, że za takie same majtki w Wielkiej Brytanii zapłacimy dwa razy mniej niż w Polsce – u nas 20, podczas gdy na Wyspach jedyne 1,79 funta, czyli niecałe 9 zł.

Te produkty w Lidlu w Wielkiej Brytanii kosztują mniej. Producent wyjaśnia dlaczego fot. Lidl

Okazuje się jednak, że różnice w cenach dotyczą nie tylko bielizny. Droższe są także sprzęty dla majsterkowiczów, o czym poinformował portal superbiz.se.pl.

Wirtualna Polska poprosiła o komentarz w tej sprawie przedstawicieli Lidla.

O komentarz do sprawy poprosiliśmy przedstawicieli Lidla. Ci tłumaczą, że "podstawą kształtowania cen są warunki na danym rynku, m.in. popyt i podaż, koszty transportu do danego kraju, koszty magazynowania, wysokość VAT-u, różnice w kursach walut, gusta i preferencje konsumentów".

– Warto zwrócić uwagę, że stawka podatku VAT dla odzieży dziecięcej w Wielkiej Brytanii wynosi 0% oraz na to, że duży wpływ na finalną cenę produktu ma cena zakupu od producenta warunkowana wielkością oraz liczbą składanych zamówień w ciągu roku. Ceny poszczególnych produktów są ustalane indywidualnie przez spółki narodowe Lidl, będące autonomicznymi podmiotami. Warto podkreślić, iż misją Lidl Polska jest nieustanne, każdego dnia, oferowanie klientom wysokiej jakości produktów w atrakcyjnych niskich cenach. Szczególne akcje promocyjne realizowane są przez spółki narodowe Lidl niezależnie – podkreślają przedstawiciele sieci.

RadioZET.pl/SI

Oceń