Wybrano najlepsze wina świata. Złoty medal? Dla wina z Lidla!

05.12.2017 21:21

Najlepsze wino świata? To z Lidla – eksperci nie mają wątpliwości.

Wybrano najlepsze wina świata. Złoty medal? Dla wina z Lidla! fot. Archiwum Radia ZET

Butelka czerwonego wina z Lidla, która kosztuje 6,99 funta (czyli ok. 33 złote), znalazła się wśród najlepszych win świata.

Fortezza Dei Colli Chianti Classico Reserva zdobyła jedną z 14 złotych nagród na tegorocznym konkursie International Wine Challenge, opisanym jako „Oscary świata wina". Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 1984 roku w Londynie.

Wykonany głównie z włoskiego szczepu Sangiovese wino Chianti Lidla zostało porównane z podobnymi trunkami, które kosztowały jednak kilka razy więcej, np. 
z Rudd Chianti Classico za 15,50 funtów (czyli ok 74 złote), które zdobyło brązowy medal.

Wina Chianti Classico Riserva są zazwyczaj pełne i intensywne. Mają mocy aromat.

Lidl opisuje swoje Chianti jako pełnowartościową czerwień o dojrzałym smaku pachnącym keksem.

Wino to – jak czytamy na brytyjskiej stronie Lidla – pasuje do indyka, steków oraz mięsa wieprzowego.

Paul Gibson z brytyjskiego Lidla powiedział: „Fakt, że nasze wino Chianti Classico Riserva było najtańszym winem w konkursie, a jednak zdobyło złoto, oznacza to, że nasi klienci mogą być pewni, że nie trzeba wydawać majątku na wysokiej jakości wina, np. podczas zbliżającego się Bożego Narodzenia".

To nie pierwszy raz, gdy Lidl został doceniony za dystrybucję wina. Niestety akurat to wino nie jest dostępne w polskich Lidlach – przynajmniej w regularnej sprzedaży, ale być może po wspomnianym sukcesie sieć zdecyduje się wprowadzić je do sprzedaży. Smakosze na pewno byliby zachwyceni.

RadioZET.pl/SI

Oceń