Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Linie lotnicze przepraszają za szydzenie z imienia dziecka. Imię naprawdę zaskakuje

30.11.2018 14:37
xxx wiadomosci

Amerykańskie linie lotnicze Southwest przepraszają za pracownika, który wyśmiewał się z imienia córki jednej z pasażerek. Oprócz tego zrobił zdjęcie jej karty pokładowej i opublikował ją w sieci. Traci Redford oraz mała Abcde podróżowały z Santa Ana w Kalifornii do domu w El Paso w Teksasie, kiedy wydarzyła się przykra sytuacja.

Southwest Airlines fot. Brian from Toronto, Canada - Southwest 737, CC BY-SA 2.0

Do zdarzenia doszło tuż przed wejściem na pokład samolotu linii Southwest. Kiedy matka, Traci Retford, podała karty pokładowe pracownikowi linii, ten natychmiast zwrócił uwagę na imię dziewczynki: Abcde (rodzice wymawiają je jako Ab-City). Zaczął się głośno śmiać i informować innych pracowników o nietypowym imieniu dziecka. Potem zrobił zdjęcie karty, czego matka nie zauważyła, ale dowiedziała się o tym, kiedy ktoś ze znajomych natrafił na fotkę na Twitterze.

Pracownik linii lotniczych wyśmiał dziewczynkę o imieniu Abcde

Jak poinformowała w wypowiedzi dla telewizji ABC7, pracownik zaczął się wyśmiewać, wskazując na dziewczynkę i jej matkę. Kiedy kobieta to usłyszała, zwróciła mu uwagę, że jej córka z pewnością też to słyszy. Mała Abcde pytała potem mamę, dlaczego ci ludzie się śmiali i kompletnie nie była tego w stanie zrozumieć. Potem okazało się, że zdjęcie karty pokładowej z imieniem 5-letniej dziewczynki znalazło się w sieci.

W oświadczeniu rzecznik Southwest Airlines Chris Mainz wyraził szczere przeprosiny dla rodziny i powiedział, że stanowisko pracownika nie wyrażało opieki, szacunku i uprzejmości, jakiej pasażerowie mają prawo oczekiwać.

Choć imię Abcde jest niezwykle unikalne, to jednak okazuje się, że od 2014 roku w USA zarejestrowano aż 328 osób o tym imieniu. W większości są to kilkuletnie dzieci.

RadioZET.pl/ABC13/SA

Oceń