Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Myszy na półkach sklepu Biedronka. Klienci nie kryją oburzenia

14.10.2018 10:38
xxx wiadomosci

W jednym z marketów sieci Biedronka w Chojnowie (woj. dolnośląskie) klienci zauważyli myszy. Gryzonie znajdowały się w dziale z pieczywem. Zdjęcia pokazujące nieproszonych gości wywołały falę negatywnych komentarzy. Do sprawy odniosła się sama sieć handlowa.

Myszy w Biedronce. Gryzonie na półkach ze słodkim pieczywem fot. Chojnów/Facebook

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Smakowite bułeczki w biedronce na blokach" - napisał jeden z mieszkańców miasta, który przesłał zdjęcie z myszami na profil Chojnów na Facebooku. Na dwóch fotografiach widać, jak gryzonie kryją się wśród słodkiego pieczywa.

"Łupem" myszy padły drożdżówki oraz pączki. Publikacja zdjęć wywołała falę komentarzy w portalach społecznościowych.

Biuro prasowe sieci Biedronka poinformowało, że planuje przeprowadzić dodatkowe kontrole w swoich dwóch marketach w Chojnowie - przy ul. Kolejowej i ul. Legnickiej.

W przesłanym do portalu O2.pl oświadczeniu zapewniono, że sklepy Biedronka posiadają specjalne procedury dotyczące regularnego zwalczania szkodników.

"W naszej sieci posiadamy procedury dotyczące regularnej profilaktyki i zwalczania szkodników. Zgodnie z nimi, wyspecjalizowane firmy zewnętrzne minimum raz na kwartał dokonują kontroli w każdym sklepie pod kątem ewentualnego występowania szkodników oraz w zakresie sprawdzenia stanu wszystkich urządzeń zabezpieczających przed nimi" - podkreślono w komunikacie.

"W tym miejscu należy również podkreślić, że każda placówka jest wyposażona w specjalne karmniki deratyzacyjne, które również mają przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się szkodników. Powyższe procedury dotyczą wszystkich naszych sklepów, w tym również tych zlokalizowanych w Chojnowie" - dodało biuro prasowe Biedronki.

RadioZET.pl/O2.pl/PTD

Oceń