Okrutna moda w Chinach. Breloczki z żywymi zwierzętami w środku [WIDEO]

21.08.2017 13:28

Mimo protestów zagranicznych organizacji, w Chinach nie mija okrutna moda na breloczki z żywymi zwierzętami w środku. Za równowartość 10 złotych można kupić małego żółwia, czy jaszczurkę, które wkrótce po zakupie zwyczajnie się uduszą.

Okrutna moda w Chinach. Breloczki z żywymi zwierzętami w środku [WIDEO] fot. Youtube

Nie jest tajemnicą, że stosunek Chińczyków do zwierząt budzi kontrowersje na całym świecie. Jak alarmuje portal Noizz.de, mimo wieloletnich protestów i wysyłania petycji do rządu, nie mija sprzedaż breloków z żywymi zwierzętami zamkniętymi w plastikowych opakowaniach. Nagrania z 2017 r. z bazaru w chińskim Xiamen pokazują, że moda na tego typu gadżety nie mija.

Popyt rodzi podaż

Wprawdzie sprzedawcy zapewniają, że małe gady i płazy wewnątrz szczelnie zamkniętego opakowania mają wszystko, co potrzebne, aby przeżyć kilka miesięcy, jednak nie trzeba być ekspertem w dziedzinie biologii, aby wiedzieć, co spotka żywe zwierzęta, gdy zabraknie tlenu.

Wszystko zgodnie z chińskim prawem

Praktyki te są w Chinach wciąż legalne, bowiem prawo reguluje jedynie stosunek do dzikich zwierząt, a małe żółwie, żaby i jaszczurki w breloczkach traktowane są jako „zwierzęta udomowione”.

RadioZET.pl/NOIZZ.de/strz

Oceń