Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Robaki w Biedronce. Znowu! "Nie polecam"

04.02.2019 17:34
xxx wiadomosci

Larwy w cukierkach, myszy na półkach, teraz robaki… w słoiku z oliwkami. Znalazł je w jednym z olsztyńskich dyskontów mieszkaniec miasta. Właściciel Biedronki, firma Jeronimo Martins Polska S.A., zapewnia, że już wyjaśnia tę sprawę, jednocześnie informuje, że za kontrolę „jakości surowców” odpowiada producent.

Robaki w Biedronce. Znowu! "Nie polecam" fot. Facebook/Spotted:Olsztyn

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Sprawę nagłośnił Twój Kurier Olsztyński. Wcześniej klient, który zrobił zakupy w Biedronce, ostrzegł innych mieszkańców, publikując przez stronę Spotted:Olsztyn na Facebooku, obrzydliwe zdjęcia.

„Oliwki kupione w Biedronce przy ul. Bartąskiej a w środku niespodzianka… Nie polecam. Całe szczęście robak znaleziony przy pierwszej oliwce. Jedzenie z Biedronki lepsze niż Kinder Niespodzianka, nie wiadomo na co trafisz” – napisał anonimowo.

Twój Kurier Olsztyński poprosił firmę Jeronimo Martins Polska S.A. o wyjaśnienia. Właściciel Biedronki zapewnił o podjęciu interwencji i możliwości zgłoszenia reklamacji przez klienta. Jednocześnie jednak odpowiedzialnością za sytuację firma obarczyła producenta oliwek.

– Jakość towarów oraz satysfakcja klientów są dla nas bardzo ważne, dlatego zależy nam na tym, by w pełni wyjaśnić tę sprawę. W opisanym przypadku, po otrzymaniu zgłoszenia od klienta do Biura Obsługi Klienta, skontaktowaliśmy się z producentem oliwek, który aktualnie weryfikuje ten przypadek. (…)Należy zaznaczyć, że ciężar kontroli bezpieczeństwa i jakości surowców spoczywa na producentach – powiedziała w rozmowie z dziennikarzami lokalnego portalu Justyna Rysiak, menedżer ds. relacji zewnętrznych.

Jeronimo Martins Polska S.A. podkreśla przy tym, że takie sytuacje to rzadkość, „biorąc pod uwagę skalę działalności”. I informuje, że dla lepszej weryfikacji jakości sprzedawanych produktów, Biedronka wdrożyła własne „dodatkowe instrumenty w tym obszarze”.

RadioZET.pl/twojkurierolsztynski.pl/JŚ

Oceń