W Żabce zrobisz nie tylko zakupy. Ta oferta zadowoli klientów!

11.11.2017 18:42

Od połowy listopada tego roku w 450 sklepach sieci Żabka i Freshmarket w Warszawie i wybranych miejscowościach na Mazowszu będzie można odebrać przesyłki kurierskie wysłane za pośrednictwem Poczty Polskiej. Docelowo będzie można je odebrać w 4,7 tys. punktów w całym kraju.

W Żabce zrobisz nie tylko zakupy. Ta oferta zadowoli klientów! fot. materiały prasowe

Poczta Polska przypomniała w piątek w komunikacie, że zgodnie ze strategią w ciągu pięciu lat spółka chce podwoić przychody z obszaru kuriersko-paczkowego.

"Prognozujemy wzrost naszych usług kurierskich na poziomie 15–20 proc. wobec 10-proc. zwyżek prognozowanych dla rodzimego rynku" - poinformowała firma.

Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży ocenił, że dzięki współpracy z sieciami sklepów Żabka i Freshmarket spółka zyska ponad 4,7 tys. punktów odbioru w atrakcyjnych dla klientów lokalizacjach, otwartych w godz. 6-23. "To duże udogodnienie dla naszych klientów tym bardziej, że sklepy Żabka i Freshmarket są zazwyczaj bardzo dobrze zlokalizowane, co dodatkowo przyspieszy proces odbioru paczki" - dodał.

Poczta przypomniała, że przesyłki kurierskie można już odbierać m.in. na stacjach Orlenu, kioskach RUCH-u. Dzięki poszerzeniu o sieci sklepów Żabka i Freshmarket liczba punktów odbioru ma wzrosnąć do ponad 11 tys.

Firma tłumaczy, że kupując w internecie i wybierając formę dostawy "Poczta Polska – Odbiór w Punkcie", klient otrzymuje możliwość odbioru przesyłki z wybranego sklepu Żabka lub Freshmarket. Gdy przesyłka trafi do wybranego przez kupującego sklepu, klient otrzyma powiadomienie SMS-em o numerze paczki oraz adresie i kodzie odbioru.

Spółka poinformowała, że choć największym zainteresowaniem klientów cieszy się nadal możliwość odebrania przesyłek w placówkach pocztowych, to coraz większą popularność zyskuje możliwość ich odbioru na stacjach benzynowych Orlenu, które w większości czynne są całą dobę. Popularność zyskują też kioski RUCH-u, z których 98 proc. czynnych jest w sobotę, a blisko 20 proc. też w niedzielę.

RadioZET.pl/PAP/DG

Oceń