Dzięki Twojej pomocy mali pacjenci mają szansę na lepszy sprzęt i opiekę. Wesprzyj Fundację Radia ZET!

22.12.2017 16:29

Fundacja Radia ZET, realizując misję wspierania oddziałów dziecięcych w polskich szpitalach, przekazała w ubiegłym roku Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Ustrzykach Dolnych pulsoksymetr, kardiomonitor, skanera naczyń i defibrylator, niezbędne do codziennego ratowania zdrowia i życia dzieci.

Ustrzyki fot. SP ZOZ Ustrzyki Dolne

- Skaner naczyń i defibrylator to urządzenia, których nigdy nie mieliśmy, więc śmiało mogę powiedzieć, że Państwa dar odmienił nasz oddział. Dla nas to wielkie szczęście, że Fundacja Radia ZET ofiarowała nam sprzęt, dzięki któremu każdego dnia nasza praca jest efektywniejsza i łatwiejsza - mówiła Anetta Cieszyńska-Lepak, Ordynator Oddziału Pediatrycznego w Ustrzykach Dolnych.

Spełniamy marzenie o dobrym sprzęcie

SP ZOZ w Ustrzykach Dolnych jest jedyną tego typu placówką w powiecie bieszczadzkim. Rocznie obejmuje opieką około 2 000 dzieci, w tym dzieci z wadami serca, chorobami układu krążenia. Fundacja Radia ZET chce pomagać najbardziej potrzebującym, nie tylko dużym, specjalistycznym szpitalom, ale także mniejszym lecznicom, które na co dzień borykają się z brakiem podstawowego sprzętu medycznego. Oddział Pediatryczny ustrzyckiego szpitala nie posiadał defibrylatora - podstawowego urządzenia do reanimacji dzieci, brakowało dodatkowego pulsoksymetru i kardiomonitora. Skaner naczyniowy był wielkim marzeniem, zwłaszcza dla pracujących w oddziale pielęgniarek. Fundacja Radia ZET z ogromną radością spełniła to marzenie.

Skaner naczyniowy pomaga szczególnie przy wkłuciach w naczynia krwionośne noworodków i niemowląt. Ich żyły są naprawdę maleńkie i czasem trudno je zobaczyć nawet doświadczonej pielęgniarce. Dodatkowo dla każdego dziecka pobieranie krwi czy zakładanie wenflonu jest ogromnie stresujące. A przecież już sam pobyt w szpitalu to już ogromny stres dla dziecka i jego rodziców.

W spełnianiu marzeń pomagają nam darczyńcy Fundacji, szczególnie słuchacze Radia ZET, którzy odpowiadając na apele o pomoc, hojnie wspierają naszych podopiecznych.

Jak pomóc Fundacji Radia ZET?

To dziecinnie proste. Wyślij sms o treści SERCE na numer 7245 za 2,46 zł brutto.

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. >> Przelew online

RadioZET.pl/MP

Oceń