Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017 – lato pełne filmowych emocji

06.09.2017 17:24

Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2017 – lato pełne filmowych emocji 62 dni festiwalu, ponad 150 pokazów filmowych, blisko 300 godzin z najlepszym kinem. 10. edycja najdłuższego wakacyjnego   festiwalu   filmowego,   Visa   Kino   Letnie  Sopot-Zakopane 2017 już za nami! Tego lata festiwalowe projekcje w największych polskich kurortach: Sopocie, Giżycku i Zakopanem, zgromadziły spektakularną liczbę ponad 100 000 widzów.

Visa fot. Fot. Materiały prasowe

Festiwal na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych wakacyjnych atrakcji filmowych w Polsce. Repertuar podzielony na cykle tematyczne prezentował różne oblicza filmu, od wielkich   hollywoodzkich   hitów   po   artystyczne   kino   europejskie.   Dopisała   również międzynarodowa widownia, która w tym roku mogła oglądać filmy w różnych wersjach
językowych. Filmy wyświetlane w kinach Visa Kino Letnie można było obejrzeć w wyjątkowej scenerii:   na   najdłuższym   drewnianym   Molo   w   Europie,   u   stóp   polskich   Tatr   oraz  z przycumowanych w giżyckiej Ekomarinie jachtów. Tego lata publiczność seansów pod rozgwieżdżonym niebem, dodatkowo zakochała się w podwójnych festiwalowych leżakach love seats.

Tegoroczna edycja festiwalu obfitowała w spotkania z największymi gwiazdami i to nie tylko na ekranie! Na widzów czekały wydarzenia specjalne i premiery, podczas których mogli spotkać swoich ulubionych aktorów. Laureatem nagrody festiwalu – Diamentowego Klapsa Filmowego został Maciej Stuhr, a Galę wręczenia statuetki, prowadzoną przez Tomasz Raczka, uświetniły swoją   obecnością   gwiazdy   filmowe:   Katarzyna   Figura,   Jerzy   Bończak,   Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Artur Żmijewski.

W Giżycku prężnie funkcjonowało centrum festiwalowe w nowo otwartym kinie Nowa Fala. Swoją   polską   premierę   kinową   miał   tam   film   Spike’a   Lee   „Dziewczyna   ma   kłopoty”   z udziałem odtwórczyni głównej roli Alicji Bachledy-Curuś. Gwiazda przyleciała do Polski prosto z Hollywood na spotkanie z publicznością i na giżycką inaugurację festiwalu. W tym samym kinie odbył się również przedpremierowy pokaz filmu „Atak paniki” w reżyserii Pawła Maślony. Po wyprzedanym do ostatniego fotela kinowego pokazie, odbyło się otwarte dla publiczności spotkanie z Arturem Żmijewskim i Aleksandrą Adamską, którzy opowiadali o pracy na planie filmowym i podpisywali pamiątkowe fotografie.

W każdy wtorek wakacji, w urokliwym ogrodzie Hotelu Sopot odbywały się seanse filmów z udziałem Zbyszka Cybulskiego. Cykl „Cybulski w Hotelu Sopot” zorganizowany został z okazji przypadającej w tym roku 90. rocznicy urodzin i 50. rocznicy śmierci tego wybitnego aktora, nazywanego „polskim Jamesem Deanem”. Filmy zostały zaprezentowane w wersjach po rekonstrukcji cyfrowej i z angielskimi napisami, aby klasykę polskiej kinematografii mogli podziwiać   również   zagraniczni   goście.   Dodatkowo,   seansom   towarzyszyły   wyjątkowe spotkania - o Cybulskim opowiadał jego przyjaciel i współpracownik Jacek Fedorowicz oraz aktorka Małgorzata Potocka.

Tegoroczną edycją najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Visa Kino Letnie Sopot-Zakopane   2017   zdecydowanie   zawładnęło   kino   polskie,   zarówno   to   sprzed   lat,   jak  i   najnowsze.   Najpopularniejszym   tytułem   okazał   się   „Pitbull.   Niebezpieczne   kobiety” w reżyserii Patryka Vegi, który zarówno w Sopocie, Zakopanem, jak i w Giżycku przyciągnął
przed ekrany tłumy widzów. Tytuł ten zwyciężył również w Plebiscycie Publiczności na najlepszy   film   festiwalu,   a   głosujący   poprzez   stronę   Kino.Visa.pl   wygrywali   atrakcyjne nagrody, ufundowane przez partnerów festiwalu.

Visa zadbała o festiwalową oprawę i dodatkowe atrakcje dla widzów. W miastach goszczących festiwal, na turystów czekały specjalne wakacyjne zniżki przy płatności kartą Visa.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wspólnie z Widzami przeżyć lato pełne filmowych emocji oraz przygotować wakacyjne promocje z kartą Visa w najpopularniejszych polskich kurortach, które gościły festiwal.” - Adrian Kurowski, dyrektor Visa w Polsce. „Już   dzisiaj   zapraszam   wszystkich   na   przyszłoroczną   edycję   najdłuższego   wakacyjnego festiwalu Visa Kino Letnie Sopot - Zakopane 2018. Filmowe morze, góry i Mazury ponownie gościć będą w wakacje wyjątkowe gwiazdy filmowe i miłośników kina – mówi Paweł Adamski organizator i twórca festiwalu.

Visa Kino Letnie to codzienne, bezpłatne pokazy filmowe w trzech największych wakacyjnych kurortach Polski. Pełne uroku plenerowe kina pod gwiazdami zapraszają co roku, przez całe wakacje,  fanów   kina   na   Molo   w   Sopocie   oraz   na   Kulturalny   Plac   Niepodległości  w Zakopanem, a w środy i czwartki nad jezioro Niegocin w Giżycku.

RadioZET.pl/Visa/MP

Oceń