Pogoda na kolejne dni: mroźno, ale słonecznie

08.02.2017 19:04

Minusowe temperatury będą mieszając się z wyżowym frontem, który ma nam przynieść ocieplenie, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Tak, według synoptyków, ma kształtować się pogoda w najbliższych dniach. W nocy temperatura może spaść nawet do minus 18 stopni.

Pogoda na kolejne dni: mroźno, ale słonecznie fot. Pixabay

W skrócie

W najbliższych dniach temperatury nadal spadną poniżej zera. Bedzie mroźno, ale slonecznie. Miejscami popada śnieg. Możliwe zawieje i zamiecie.

Klasyk mówi, że „jak jest zima to musi być zimno”. Pogoda nas zatem nie zawiedzie. Nadal będzie dosyć mroźno, nad Polskę przybędzie też wyżowa, słoneczna aura. Idealna zima to podobno taka, kiedy na termometrze wartości spadają poniżej zera, a na bezchmurnym niebie pokazuje się słońce. Tak ma być w ciągu kilku najbliższych dni. Przynajmniej częściowo. Zapowiadane są też opady śniegu, które to „bezchmurne niebo” mogą nieco zakryć.

W czwartek ma być słonecznie w całym kraju. Opady  śniegu zobaczą jedynie mieszkańcy wschodniej Polski. Termometry wskażą od -8 st. C na Suwalszczyźnie do -3 st. C na Pomorzu Zachodnim.

Mroźna aura utrzyma się w weekend. Na pocieszenie, niebo nadal będą rozjaśniać promienie słoneczne. Przynajmniej w piątek. W całym kraju można spodziewać się przelotnych opadów śniegu. Trzeba być przygotowanym także na zawieje i zamiecie śnieżne.

W sobotę termometry wskażą od -6 st. C na Suwalszczyźnie do -1 st. C na Pomorzu Zachodnim.  Z kolei w niedziele termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą od -4 st. C na Suwalszczyźnie do 1 st. C na Dolnym Śląsku.

RadioZET.pl/TVN Meteo/KM

Oceń
Tagi