Absurdalne ogłoszenie urzędu pracy. Internauci nie kryją oburzenia!

03.01.2018 14:05

''Kolejny przykład jak Urząd Pracy tak naprawdę psuje rynek pracy" - pisze oburzony internauta. Chodzi o nietypowe ogłoszenie pracy. PUP poszukuje stażysty do pracy na magazynie oraz przy krojeniu i pakowaniu chleba. Pensja? Lepiej przemilczeć... 

Absurdalne ogłoszenie urzędu pracy. Internauci nie kryją oburzenia! fot. Piotr Kamionka/REPORTER
Zagłosuj

Czy Powiatowe Urzędy Pracy powinny zostać zlikwidowane?

O sprawie informuje portal Finanse WP. Na ogłoszenie Urzędu Pracy w Lęborku natrafił jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl. Internauta twierdzi, że sprawą powinna zająć się prokuratura. 

''Kolejny przykład jak Urząd Pracy tak naprawdę psuje rynek pracy. Przecież to jest jawne nadużywanie publicznych pieniędzy na rzecz jakiegoś Januszexu. Praca po 8 godzin dziennie za 1000 złotych brutto + dofinansowanie stanowiska, oczywiście na koszt podatnika. Tym by się mogła zająć prokuratura" - skomentował (pisownia oryginalna).

UP Lębork fot. lebork.praca.gov.pl

8-godzinny staż Powiatowego Urzędu Pracy w Lęborku za niecały tysiąc złotych brutto jest nazywany stypendium. Nowo zatrudniony ma odpowiadać za pracę magazynu oraz poznać sztukę krojenia i pakowania chleba. 

Skąd tak niska pensja? Haczyk tkwi w szczegółach. Jeśli pracodawca do tych samych obowiązków i w tym samym wymiarze pracy przyjął normalnego pracownika, a nie stażystę, musiałby mu zapłacić minimalną krajową, czyli 2,1 tys. zł brutto.

Głos w sprawie zabrali przedstawiciele urzędu. ''Organizator stażu zadeklarował, że po sześciu miesiącach zatrudni bezrobotnych na dalszy okres w ramach umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu'' - napisano w odpowiedzi dla portalu finanse.wp.pl.

RadioZET.pl/Finanse WP/DG 

Oceń