Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Euronet nalicza gigantyczne prowizje. Poszkodowani klienci w szoku

20.06.2018 19:31
xxx wiadomosci

Osoby wypłacające gotówkę z bankomatów muszą mieć się na baczności – ostrzega portal WP Finanse. Posiadacze kart Revolut oraz Curve, którzy korzystają z usług bankomatów Euronetu, muszą liczyć się z doliczeniem gigantycznych prowizji. 

Euronet fot. STANISLAW KOWALCZUK/ East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Korzystasz z bankomatów Euronet?

WP Finanse przytacza historię mężczyzny, który przy wypłacie 50 złotych został dodatkowo obciążony kwotą 63 złotych. Czytelnik korzystał z usług bankomatu Euronet. Biuro prasowe Euronetu potwierdziło, że nalicza dodatkowe opłaty dla posiadaczy kart Curve oraz Revolut. 

Euronet: gigantyczne prowizje 

Bez winy nie pozostają jednak posiadacze kart Curve i Revolut. Euronet zapewnia, że przed każdą transakcją na ekranie bankomatu pojawia się informacja o wysokości prowizji. Bez jej zatwierdzenia nie jest możliwa wypłata pieniędzy. „Przedstawiciele Revoluta w Polsce z kolei nie ukrywają, że są zaskoczeni sytuacją i zapowiadają, że będą chcieli ją wyjaśnić” – czytamy na WP Finanse. 

Revolut to stosunkowo nowa usługa na polskim rynku bankowości. Umożliwia ona płacenie na całym świecie za pomocą karty, wykorzystując przewalutowania bez dodatkowej opłaty (spreadu), która dodawana jest do kursu wymiany.

Aplikacja Curve pozwala połączyć swoje karty płatnicze i kredytowe w jednej aplikacji. 

RadioZET.pl/WP Finanse/DG 

Oceń