Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak zaniedbanego psa funkcjonariusze z Łodzi jeszcze nie widzieli

10.09.2018 16:22
xxx wiadomosci

Kilka dni temu funkcjonariusze Animal Patrolu Straży Miejskiej w Łodzi znaleźli bardzo zaniedbanego psa. Zwierzę miało bardzo długą, skołtunioną sierść, z której utworzyła się prawdziwa skorupa. Pies ledwo się poruszał, był skrajnie wyczerpany.

zaniedbany pies fot. Animal Patrol SM w Łodzi/Facebook

7 września Animal Patrol Straży Miejskiej z Łodzi otrzymał zgłoszenie dotyczące błąkającego się, zaniedbanego psa na osiedlu Chojny. Kiedy pracownicy SM przybyli na miejsce, znaleźli psa, którego widok głęboko ich poruszył.
"Dawno nie widzieliśmy aż tak zaniedbanego psa! Na miejscu trudno nawet było stwierdzić czy to pies czy suka. Zwierzę ledwo szło, skorupa z sierści, mnóstwo dredów i kołtunów" - napisali na Facebooku. Jak wskazali, zaniedbanie zwierzęcia jest formą znęcania się nad nim. To czyn KARALNY! Właściciel musi odpowiedzieć za krzywdę, ból i cierpienie, które wyrządził psu. rozpoczęły się poszukiwania właściciela.

Zwierzę od razu zostało przewiezione do Schroniska dla Zwierząt w Łodzi, gdzie trafiło pod opiekę lekarzy. Po obcięciu sierści okazało się, że to pies w typie szanucera, w wieku około 8 lat.

Trwające poszukiwania przy wsparciu lokalnych mieszkańców pozwoliły ustalić, kim jest właściciel. "Było to możliwe dzięki infomacjom przekazanym od mieszkanki Łodzi, która wskazała właściciela i miejsce jego zamieszkania.
Dzięki wspólnej akcji Animal Patrolu, łódzkiej Policji oraz Straży Pożarnej z Łodzi udało się uratować również drugiego psa, który był w mieszkaniu właściciela" - poinformował Animal Patrol.
"Trzymamy kciuki, żeby właściciel odpowiedział za swoje czyny i żeby spotkała go zasłużona kara" - dodają funkcjonariusze.

RadioZET.pl/SA

Oceń