Te oparzenia spowodował odkurzacz. Matka ostrzega rodziców z całego świata

20.03.2017 14:05

16-miesięczny chłopczyk chciał pomóc mamie w odkurzaniu, co skończyło się dla niego bardzo boleśnie. Kobieta postanowiła przestrzec innych rodziców przed takim zjawiskiem.

Te oparzenia spowodował odkurzacz. Matka ostrzega rodziców z całego świata

Brytyjka Jade Bishop zamieściła w internecie zdjęcia, na których widać obrażenia, których przez zwykły domowy odkurzacz nabawił się jej syn, 16-miesięczny Theo. W ten sposób kobieta chciała uświadomić innych rodziców o tym, że nawet mała chwila nieuwagi przy dziecku może prowadzić do katastrofy.

Jak doszło do taj tragedii? Gdy kobieta skończyła domowe porządki, położyła odkurzacz na ziemi. Nie zauważyła, że jej syn zaczął się nim „bawić", bo prawdopodobnie chciał pomóc odłączyć go od prądu. Maluch włożył kciuk do wirującej szczotki maszyny. Na szczęście Theo szybko zaczął krzyczeć, dzięki czemu jego mama szybko mogła zabrać go do szpitala.

Zrzut ekranu 2017-03-20 o 13.54.24

Diagnoza lekarza nie napawała optymizmem. Theo doznał oparzenia czwartego stopnia. Co więcej chłopiec może mieć naderwane ścięgno, które w przyszłości będzie wymagało ingerencji chirurga.

Kobieta zdecydowała się opublikować zdjęcia synka po to, by ostrzec innych rodziców. Pielęgniarka przyznała jej bowiem, że to nie pierwszy raz, gdy podobny wypadek przydarza się dziecku. Nie dość, że przy maluchu trzeba mieć oczy dookoła głowy, to jeszcze trzeba pamiętać, że przyrządy, które nam wydają się całkowicie bezpieczne, mogą wyrządzić dziecku krzywdę.

RadioZET.pl/SI

Oceń