Grupowe zwolnienia w Tesco. Kto pożegna się z pracą?

04.01.2018 09:21

Tesco zamierza zwolnić 70 osób - alarmują związkowcy z zakładowej "Solidarności". Utrata etatów obejmie osoby zatrudnione w głównym biurze sieci. Zwolnienia to część planu mającego poprawić rentowność firmy. 

Grupowe zwolnienia w Tesco. Kto pożegna się z pracą? fot. Flickr.com
Zagłosuj

Zakaz handlu w niedzielę:

Informacja o planowanych zwolnieniach w sieci hipermarketów Tesco pojawiła się na stronie internetowej związkowców. Wynika z niej, że w okresie od 24 stycznia do 7 lutego 2018 roku pracę straci maksymalnie 70 osób. 

Związkowcy opublikowali listę kryteriów, według których pracodawca będzie typować osoby przeznaczone do zwolnienia. Są to: ocena roczna za rok finansowy 2016/17 oraz bieżąca ocena pracy, nominacja do puli talentów, nienaganny przebieg zatrudnienia w ostatnim roku pracy, znajomość języka angielskiego oraz trudna sytuacja osobista.

Zwolnieni pracownicy otrzymają odprawy pieniężne w wysokości od jednomiesięcznego do trzymiesięcznego wynagrodzenia. Wynika ona z przepisów prawa dotyczących zwolnień grupowych.

''Prowadzony w tej chwili formalny proces jest częścią zmian, o których informowaliśmy już wcześniej - jesienią 2017 roku. Wszystkie osoby, których on obecnie dotyczy zostały wówczas z wyprzedzeniem poinformowane o zmianach dotyczących ich stanowisk pracy'' - poinformowało portal Business Insider biuro prasowe Tesco Polska.

RadioZET.pl/DG 

Oceń