Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tesco zapowiada podwyżki wynagrodzeń

14.06.2018 12:17
xxx wiadomosci

Tesco zapowiada podwyżki wynagrodzeń dla swoich pracowników – informuje portal TVN24 Biznes i Świat. Na polskim rynku trwa handlowa walka o pracownika. W 2018 roku pensje wzrosły także w Biedronce i Lidlu.

Tesco fot. Piotr Kamionka/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przedstawiciele biura prasowego Tesco Polska w rozmowie z portalem tvn24bis.pl poinformowali, że od lipca płace pracowników sklepów ponownie wzrosną średnio o 130 złotych. „W wyniku podwyżek minimalne wynagrodzenie dla osób z co najmniej trzymiesięcznym stażem wzrasta do 2600 zł brutto na pełny etat – to nieco ponad 10 procent więcej niż 12 miesięcy temu” – czytamy na stronie portalu. 

Tesco zapowiada podwyżki wynagrodzeń

Obecnie w Polsce Tesco ma 422 placówki handlowe. W maju brytyjska sieć poinformowała, że zamyka trzy supermarkety w Polsce: Tesco Warszawa Toruńska, Tesco Wrocław Paprotna oraz sklep przy ul. Wojska Polskiego w Kaliszu. Decyzja ta podyktowana jest brakiem rentowności marketów.

Od stycznia tego roku wzrosły wynagrodzenia w BiedronceStyczniowymi podwyżkami zostaną objęci wszyscy sprzedawcy-kasjerzy. Wzrost wynagrodzeń wynosił od 200 zł do 550 zł brutto w zależności od lokalizacji, stażu pracy i konkretnego stanowiska.

Od początku marca pracownicy sklepów Lidl zarabiają od 2 800 zł brutto do 3550 zł brutto na początku zatrudnienia. Już po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto.

Ile wolnych niedziel w 2018 roku? Gdzie zrobić zakupy? Wszystkie informacje o nowych przepisach na radiozet.pl

RadioZET.pl/TVN24BiS/DG 

Oceń