Burger King zmienił nazwę. Sieć chciała zadrwić z konkurencji

13.06.2018 16:09
xxx wiadomosci

Burger King w Stanach Zjednoczonych zmienił swoją nazwę na Pancake King – informuje Business Insider Polska. Zmiana dotyczy profili w mediach społecznościowych. Popularna na całym świecie sieć barów szybkiej obsługi postanowiła w ten sposób zadrwić ze swojego konkurenta. 

Burger King fot. East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

International House of Pancakes (w skrócie IHOP) to sieć restauracji w Stanach Zjednoczonych sprzedająca naleśniki. W ubiegłym tygodniu firma wymieniła w swojej nazwie literę „P” na „b”. 

„Firma wyjaśniła, że «b» oznaczać będzie «burgery», które sieć wprowadziła do swojego sprzedażowego menu” – czytamy w Business Insider Polska. 

Burger King zmienił nazwę 

Burger King postanowił odpowiedzieć na decyzję IHOP i zmienił nazwę swoich profili na Twitterze i Facebooku na Pancake King. Nowa nazwa nie była przypadkowa – popularna sieć typu fast food chciała w ten sposób wypromować naleśniki, które posiada w swojej ofercie śniadaniowej.

Pierwszy bar Burger King został otwarty w 1954 r. w Miami, na Florydzie. Wg danych z 2016 roku sieć dysponuje ponad 15 tys. lokali, z czego blisko połowa zlokalizowana jest w USA.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/Business Insider Polska/DG 

Oceń