Pomagaj z Fundacją Radia ZET. Tak wsparliśmy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

22.12.2017 16:19

Dzięki zaangażowaniu słuchaczy Radia ZET w świąteczne akcje charytatywne Fundacja Radia ZET pomaga nie tylko indywidualnym podopiecznym. Od lat wspiera także polskie szpitale, szczególnie te leczące dzieci. Jednym z obdarowanych został Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu, który otrzymał kardiomonitory, monitor rzutu serca i skaner naczyniowy.

Pomagaj z Fundacją Radia ZET. Tak wsparliśmy Wojewódzki Szpital Specjalistyczny fot. WSS we Wrocławiu

Szpital Wojewódzki we Wrocławiu ma jedyny oddział kardiologii dziecięcej na Dolnym Śląsku, który zajmuje się całościową diagnostyką (inwazyjną i nieinwazyjną) oraz leczeniem dzieci z wrodzonymi wadami serca i innymi problemami kardiologicznymi. W Oddziale Kardiologii Dziecięcej (z Pododdziałem Kardiochirurgii Dziecięcej i Pododdziałem Intensywnej Opieki Medycznej) rocznie przebywa 850 pacjentów, często poważnie chorych, którzy wymagają stałego kontrolowania stanu serca. Wiele dzieci spędza w szpitalu całe tygodnie. Znoszą zabiegi z godną podziwu cierpliwością, ale nie mogą zapomnieć o bólu, którego nie da się uniknąć przy kolejnych wkłuciach lub badaniach. Nowoczesny sprzęt staje się prawdziwym sprzymierzeńcem personelu medycznego - pozwala na szybsze rozpoznanie choroby i mniej bolesne zabiegi.

Bez sprzętu nie można pomóc

Kardiomonitory służą do stałego monitorowania pracy serca i są absolutnie niezbędne na oddziale kardiologicznym czy kardiochirurgicznym, szczególnie dla pacjentów po operacjach. Podobnie jak monitor rzutu serca, który umożliwia szybki i bardzo dokładny pomiar najważniejszych wskaźników przepływu krwi w sercu oraz naczyniach. Badanie monitorem rzutu nie wymaga działań chirurgicznych, dlatego jest bezpieczne dla pacjentów. Z kolei skaner naczyniowy, zwany też iluminatorem, pokazuje siatkę podskórnych naczyń krwionośnych. Dzięki temu osoba wkłuwająca się w naczynie może precyzyjnie wykonać zabieg. To dla małych pacjentów mniejsza trauma, a przy okazji niesamowite doświadczenie, gdy mogą tak dokładnie zobaczyć swoje żyły.

Sprzęt, który przekazuje Fundacja, pomaga lekarzom i pielęgniarkom w leczeniu i opiece nad małymi pacjentami, a leczonym dzieciom w szybszym powrocie do domu. Dlatego warto pomagać!

Jak pomóc podopiecznym Fundacji

To dziecinnie proste. Wyślij sms o treści SERCE na numer 7245 za 2,46 zł brutto. Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym. Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. >> Przelew online

RadioZET.pl 

Oceń