Wesprzyj oddział dziecięcy szpitala w Sanoku z Fundacją Radia ZET. Pomóż małym pacjentom

22.12.2017 16:22

Wspierając oddziały dziecięce w szpitalach Fundacja Radia ZET dba, by przekazywane urządzenia były zawsze najlepszej jakości. Jakość sprzętu medycznego bardzo wpływa na wyniki badań i planowane leczenie. Tu nie może być kompromisów. Nowoczesny ultrasonograf, zakupiony dla szpitala  w Sanoku już od pierwszych dni działania pozwolił szybko i prawidłowo diagnozować wady serca u przyjmowanych dzieci.

Wesprzyj oddział dziecięcy szpitala w Sanoku z Fundacją Radia ZET. Pomóż małym pacjentom fot. SP ZOZ Sanok

W oddziale pediatrycznym sanockiego szpitala rocznie przyjmowanych było 1000 dzieci. Niestety brakowało urządzenia do badań echa SERCA– niezbędnego w diagnostyce chorób serca. Dzięki badaniu echa serca u dziecka, można wykryć wadę serca i inne choroby układu krążenia.  Ze względu na brak sprzętu do wykonywania badania, kierowano dzieci do odległych ośrodków wojewódzkich.  To znacznie utrudniało natychmiastową diagnozę i pomoc dla małych pacjentów z Bieszczad i okolic.

Nowoczesny aparat USG do echokardiografii w Oddziale Dziecięcym w Sanoku dał lekarzom możliwość prawidłowej i dokładnej oceny stanu serca. Tym samym zwiększył szansę na zdiagnozowanie wielu chorób i wad serca u dzieci oraz na szybsze wdrożenie prawidłowego leczenia.

Sukces nowoczesnego sprzętu

Już pierwszego dnia pracy aparatu lekarz wykrył poważną wadę serca u nowo narodzonego dziecka. Mały pacjent wymagał natychmiastowej pomocy i od razu został przetransportowany śmigłowcem do Uniwersyteckiego Szpitala w Krakowie, gdzie przeszedł ratującą życie operację. Obecnie ma się dobrze, można go spotkać na spacerach z rodzicami.

W każdym roku w sanockim szpitalu wykonuje się kilkaset badań echokardiograficznych. Jak przekazywał nam dyrektor szpitala: „w wielu przypadkach możliwość przeprowadzenia badania zadecydowała o zdrowiu, a nawet życiu chorego dziecka”.

Lekarze przeprowadzają badania u dzieci z podejrzeniem wad serca, bólami w klatce piersiowej, po omdleniach, z nadciśnieniem tętniczym, zawrotami głowy oraz u dzieci z chorobami infekcyjnymi mięśnia sercowego. Najczęściej diagnozowanymi chorobami kardiologicznymi u dzieci są właśnie wady serca, w tym:

• ubytki w przegrodach serca (VSD , ASD),

• przetrwały przewód tętniczy Botalla,

• wady zastawkowe serca, w tym dość poważne zwężenie zastawki pnia tętnicy płucnej,

• rzadki przypadek łagodnego guza serca (mięśniak prążkowanokomórkowy – rhabdomyoma)

• przełożenie wielkich pni tętniczych (TGA).

 Zakupiony ultrasonograf jest urządzeniem wszechstronnym i umożliwia dodatkowo wykonywanie badanie usg narządów jamy brzusznej u wszystkich dzieci i badań mózgu u noworodków.

Jak pomóc Fundacji Radia ZET?

To dziecinnie proste. Wyślij sms o treści SERCE na numer 7245 za 2,46 zł brutto.

Cały dochód z SMS-ów charytatywnych przeznaczymy na pomoc potrzebującym.

Dziękujemy operatorom sieci Orange, Play, T-Mobile, Heyah i Plus za wsparcie akcji i przekazanie całkowitej kwoty dochodu z SMS- ów na rzecz potrzebujących.

Na łączną kwotę uzyskaną przez Fundację Radia ZET składa się:

- 2 zł 46 gr (2 zł + VAT) z tytułu jednego SMS-a, w odniesieniu do SMS-ów otrzymanych od osób korzystających z usług operatorów: Polkomtel Sp. z o.o. oraz Orange Polska S.A., z wyjątkiem usług przedpłaconych (tzw. prepaid);

- W odniesieniu do pozostałych SMS- ów: 2 zł z tytułu jednego SMS-a.

Wesprzyj podopiecznych Fundacji Radia ZET. To #dziecinnieproste >> Przelew online

Oceń