Tesco oskarżone o seksizm. Klientka wskazuje konkretny przedmiot

14.02.2018 19:43

Skandal na wyspach brytyjskich. Wszystko za sprawą jednej z klientek sklepu Tesco. Kobieta oskarża popularną sieć supermarketów o... seksistowskie wózki sklepowe. 

Tesco oskarżone o seksizm. Klientka wskazuje konkretny przedmiot fot. Archiwum radiozet.pl

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy podzielasz opinię obrażonej klientki Tesco?

Sprawę szczegółowo opisuje brytyjski portal thesun.co.uk. Dyskusję o rzekomo seksistowskich wózkach rozpoczęła jedna z użytkowniczek Twittera. „Tesco, czy to tylko kobiety robią zakupy i opiekują się dziećmi?” — napisała. 

Co wywołało tak duże oburzenie? Chodzi o znaczki informacyjne na okrągłej rączce. Widać na nich kobietę pchającą koszyk z dzieckiem. Na tweet internautki — który został już usunięty z serwisu — zareagowało setki osób. 

W sprawie głos zabrała szefowa grupy Rosa Fundusz Kobiet i Dziewcząt Zjednoczonego Królestwa, Samantha Rennie. „To drobnostka, która jednak umacnia stereotypowe idee, że to tylko kobiety są odpowiedzialne za robienie cotygodniowych zakupów” — powiedziała w rozmowie z brytyjskimi mediami. 

Część internautów wyraziła swój sprzeciw wobec oburzenia kobiety. „Dorośnij, to jest żałosne. To tylko obrazek na wózku. Na świecie dzieją się ważniejsze rzeczy” — skomentował użytkownik o nicku BeardedBHAFC.

Co na to Tesco? Okazuje się, że działanie kobiety przyniosło efekt! Dwa dni po rozpętaniu internetowej burzy rzecznik prasowy Tesco wydał specjalne oświadczenie. Sieć sklepów zmieni znaczki na wózkach na neutralne płciowo.

RadioZET.pl/The Sun/DG 

Oceń