Sklep mięsny na stacji benzynowej. Handlowcy kpią z nowej ustawy

10.03.2018 14:10

Niedziela 11 marca to pierwszy dzień bez otwartych sklepów, w którym realnie odczujemy obowiązywanie przepisów ustawy o zakazie handlu w niedziele. Do tej pory przedsiębiorcy prześcigali się w pomysłach na obejście nowego prawa. I tak miłośnicy wędlin i mięsa mogą kupić swoje ulubione przysmaki na... stacji benzynowej! 

Sklep mięsny na stacji benzynowej. Handlowcy kpią z nowej ustawy fot. Bohun/ materiały z profilu FB firmy

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

To nie żart! W Polsce powstał pierwszy sklep mięsny na stacji benzynowej. Delikatesy Mięsne Bohun mieszczą się w Szczecinie, na stacji Lotos, w pobliżu Szosy Stargardzkiej. Data powstania sklepu nie jest przypadkowa - 1 marca weszła w życie ustawa o zakazie handlu w niedziele

- Naszym celem nie jest handel w wolne niedziele, mimo że prawo daje nam takie możliwości – zapewnia Mariusz Borawski, prezes firmy Bohun w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl. – Wspólnie z naszymi partnerami chcemy przetestować nowy koncept sklepu mięsnego z bogatą ofertą asortymentową, uzupełnioną o kawę, przekąski, słodycze. Pierwsze reakcje klientów są entuzjastyczne - dodaje.

Orlen a zakaz handlu w niedziele

PKN Orlen, odnosząc się do wchodzącego w życie zakazu handlu w niedziele, poinformował w piątek, iż wbrew pojawiającym się ostatnio spekulacjom, nie są planowane istotne zmiany w ofercie produktowej sieci stacji paliw płockiego koncernu.

"W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi rzekomego rozszerzania oferty czy zmian w sposobie funkcjonowania sieci Orlen, związanych z wchodzącym w życie zakazem handlu w niedziele, pragniemy podkreślić, że nie są planowane istotne zmiany w ofercie produktowej naszej sieci" - oświadczył PKN Orlen w komunikacie prasowym.

Kiedy nie zrobimy zakupów? Oto KALENDARZ NIEDZIEL BEZ HANDLU

Od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe — pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu — ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

Od 2020 roku wolne od handlu będą tylko: dwie niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia, jedna przed Wielkanocą i cztery dodatkowo — ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Ustawa zawiera cały katalog wyłączeń spod zakazu handlu.

RadioZET.pl/PAP,wiadomoscihandlowe/DG 

Oceń