Tak pracownicy Biedronki spędzają wolne niedziele. Powstał specjalny spot [WIDEO]

12.04.2018 18:16

Ustawa o zakazie handlu w niedziele wzbudziła wśród Polaków mieszane uczucia. Pracownicy sieci sklepów Biedronka zrzeszeni w NSZZ Solidarność '80 opublikowali w sieci film, na którym widać, jak spędzają niedziele wolne od handlu. 

Biedronka fot. Archiwum Radia ZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Portal „Wiadomości Handlowe” opublikował jako pierwszy w Polsce spot przygotowany przez pracowników sieci Biedronka zrzeszonych w NSZZ Solidarność '80 w Jeronimo Martins Polska. To ich odpowiedź na reklamy Biedronki związane z zakazem handlu w niedziele.

#NieKupujKochaj: spot związkowców z Jeronimo Martins Polska

Na dwuminutowym nagraniu widać zdjęcia nadesłane przez pracowników Biedronki. Na końcu filmu pojawia się plansza z wymownym napisem: „#NieKupujKochaj. Zmieniamy spojrzenie na wolne niedziele. Kupić zawsze zdążysz, spędzić czas z tymi kogo kochasz, możesz nie zdążyć”.

Zakaz handlu w niedziele

W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy jeszcze w 19 niedziel. W kwietniu, w związku z Wielkanocą, tylko w jedną niedzielę będziemy mogli zrobić zakupy — w ostatnią, 29 kwietnia.

W maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie Polacy będą mogli udać się na zakupy w pierwsze i ostatnie niedziele tych miesięcy — 6 i 27 maja, 3 i 24 czerwca, 1 i 29 lipca, 5 i 26 sierpnia, 2 i 30 września, 7 i 28 października oraz 4 i 25 listopada. W grudniu zakaz handlu będzie obowiązywał tylko w jedną niedzielę — 9 grudnia. W pozostałe będzie można zrobić zakupy.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł., a przy uporczywym łamaniu ustawy — kara ograniczenia wolności. 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/YouTube/DG 

Oceń