Obserwuj w Google News

300 złotych na wyprawkę. Znamy terminy składania wniosków i pierwszych wypłat

Redakcja
2 min. czytania
08.05.2018 14:16
Zareaguj Reakcja

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało ocenę skutków regulacji nowych przepisów o dodatku 300 złotych na wyprawkę szkolną — pisze serwis Money.pl. Koszt nowej obietnicy PiS będzie kosztował budżet państwa 1,44 mld złotych. Kto i kiedy może ubiegać się o pieniądze? 

Wyprawka szkolna
fot. Pixbabay

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

 

W połowie kwietnia na konwencji Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy pod hasłem „Polska jest jedna”  Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu zapowiedział kilka nowych projektów pod hasłem „piątka Morawieckiego”. Wśród propozycji pojawiła się  wyprawka szkolna w wysokości 300  zł dla uczniów

Nowy program rządu Prawa i Sprawiedliwości o nazwie „Dobry start” będzie w ciągu 10 lat kosztował budżet 16 mld złotych.

„Projektowane dokumenty mają na celu ustanowienie zapowiedzianego przez Pana Premiera Mateusza Morawieckiego nowego świadczenia dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym, które ma stanowić wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wsparcie to wynosić będzie 300 zł na każde dziecko w wieku szkolnym” — napisano w OSR.

Wyprawka 300 plus — kiedy składać wnioski? 

Wnioski o wypłatę 300 złotych na wyprawkę szkolną — podobnie jak w przypadku 500 plus — będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia w urzędzie lub drogą pocztową.

300 plus nie dla wszystkich. Kto nie dostanie wyprawki szkolnej?

Jak podaje MPiPS, w przypadku prawidłowego wypełniania wniosku wypłata świadczenia nastąpi nie później niż do końca września. Obsługa programu „Dobry start” zostanie powierzona gminom lub powiatom — w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

Wyprawka 300 plus — dla kogo? [WARUNKI]

Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego świadczenie przysługiwać będzie na dzieci uczące się do ukończenia przez nie 18. roku życia, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24. roku życia.

RadioZET.pl/Money.pl/DG