Obserwuj w Google News

Amerykanin przez 25 lat codziennie jadł pizzę. Zobacz, jak wygląda

Redakcja
1 min. czytania
10.10.2017 21:37
Zareaguj Reakcja

Mieszkaniec stanu Maryland (USA) Dan Janssen z zawodu jest stolarzem. Ma 38 lat i od ćwierć wieku je wyłącznie pizzę. Mogłoby się wydawać, że jego organizm jest na wykończeniu, jednak Amerykanin cieszy się dobrą kondycją.

Amerykanin przez 25 lat codziennie jadł pizzę. Zobacz, jak wygląda
fot. Pixabay

Dan Janssen za nic sobie ma wskazówki dietetyków i trenerów personalnych. – Jestem szczupły, mam mnóstwo energii i czuję się doskonale, więc być może dieta oparta wyłącznie na pizzy nie jest taka zła – tłumaczy 38-latek po którym nie widać, jakby miał się przez ćwierć wieku stołować niezdrową potrawą każdego dnia.

Niecodzienna dieta

Mogłoby się wydawać, że jedzenie tej samej potrawy może się w krótkim czasie znudzić. Nic bardziej mylnego. – Zamawiam pizzę codziennie od 25 lat, i to nie jeden kawałek, tylko całą 35-centymetrową pizzę. Należy też zaznaczyć, że jem wyłącznie pizzę z serem. Nigdy mi to nie zaszkodziło. Pizze serowe z dwóch różnych pizzerii są dla mnie jak dwie zupełnie różne potrawy – komentuje Janssen.

"Lubię pizzę i koniec"

Na nic zdała się nawet wizyta u specjalisty. – Gdy się okazało, że mam cukrzycę, mój endokrynolog powiedział: „Musi pan pójść do dietetyka, ma pan fatalne nawyki żywieniowe". Tak też zrobiłem i okazało się to stratą czasu. Usłyszałem, że skoro jestem wegetarianinem, to powinienem próbować różnych dań wegetariańskich. Oczywiście ani mi to w głowie: lubię pizzę i koniec – wyjaśnia smakosz włoskiego dania.

Na poniższym filmie można zobaczyć, w jakiej kondycji jest Dan Jenssen po 25 latach jedzenia pizzy:

RadioZET.p/VICE.com/strz