600 złotych premii dla pracowników Biedronki. Warunek? Absurdalny!

Redakcja
04.11.2017 11:04
600 złotych premii dla pracowników Biedronki. Warunek? Absurdalny!
fot. East News

Nawet 600 zł miesięcznie będą mogli dostać pracownicy warszawskich Biedronek za brak zwolnień lekarskich – do takiej informacji dotarła Wirtualna Polska. Decyzja ta może stanowić zagrożenie dla klientów.

Zagłosuj

Czy zrezygnowałbyś/aś ze zwolnienia L4 na rzecz premii?

Liczba głosów:

Sieć dyskontów testuje w Warszawie nowy system premiowy. Dotychczas za brak zwolnienia lekarskiego pracownik mógł otrzymać 300 zł plus dodatkowo 350 zł za wyniki danej placówki. Nowe rozwiązanie likwiduje premię sprzedażową. Pracownik, który nie skorzysta z L4, dostanie w zamian 600 złotych. 

- Dostaję 2300 zł brutto. Do tego teraz ta premia w wysokości 600 zł. Wiadomo, że to kupa kasy. Jak mnie nie rozłoży totalnie, to będę przychodzić chora do pracy. Gorzej z dzieciakiem. Tu nie będę ryzykować i samego z gorączką go nie zostawię - mówi w rozmowie z ''WP'' jedna z pracownic stołecznej Biedronki. 

Zobacz także

Jak decyzję tłumaczy Biedronka?  - Rozwiązanie to ma na celu motywowanie pracowników do jak najwyższej frekwencji, a tym samym korzystania z nieplanowanych absencji wyłącznie wtedy, kiedy jest to konieczne, np. w związku z chorobą - informuje. 

Podobne rozwiązania są stosowane również w innych sieciach handlowych. Netto daje 400 zł uznaniowej premii absencyjnej. W Tesco brak zwolnień to dodatkowo 150 złotych. 

RadioZET.pl/wp.pl/DG