Zamknij

Rekrutacja w Biedronce. Znamy zarobki

Redakcja
17.10.2017 14:22
Rekrutacja w Biedronce. Znamy zarobki
fot. Marek Konrad/REPORTER

113 mln zł kosztowało nowe centrum dystrybucyjne sieci Biedronka, które we wtorek oficjalnie otworzono w Gorzowie Wlkp. Docelowo znajdzie tam zatrudnienie 320 osób, z czego 280 w magazynie. Centrum nadal prowadzi rekrutację pracowników.

Obecna załoga składa się w 83 proc. z mężczyzn, a w 17 proc. z kobiet. Średnia wieku pracowników to ok. 30 lat.

Dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Jeronimo Martins w Gorzowie Wlkp. Jacek Kasprzak powiedział, że docelowo ok. 150 osób znajdzie także zatrudnienie w firmach zewnętrznych współpracujących z tym centrum dystrybucyjnym, takich jak m.in. firmy sprzątające, recyclingowe, cateringowe, serwisujące, sortujące palety, ochroniarskie i logistyczne.

Kasprzak mówił, że w tej firmie średnia płaca wynosi 3,4 tys. zł (brutto) dla magazyniera. Dodał, że po analizie, "jak ludzie zarabiają tutaj na tym rynku", to dobra stawka. - Oczywiście, jak wejdziemy na całkowite wydajności pracownika, mówimy tutaj już o większych pieniążkach – powiedział PAP.

Zobacz także

- Wchodząc na rynek Jeronimo Martins weszło z wyższymi zarobkami. Widać to na rynku pracy. Zdecydowanie Jeronimo zrobiło zamieszanie, wyciągając pracowników z różnych, innych firm, ale to dobrze, bo to powoduje konkurencję, to powoduje, że zarobki w Gorzowie będą po prostu rosły – powiedział PAP prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

Gorzowskie centrum sieci Biedronka znajduje się przy ul. Metalowców, na obszarze objętym Kostrzyńsko-Słubicką Specjalna Strefa Ekonomiczną. Docelowo będzie obsługiwać 200 sklepów na terenie województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Sieć handlowa Biedronka należy do Jeronimo Martins Polska. Od 1995 grupa ta zainwestowała w Polsce ponad 12 mld zł. Obecnie zatrudnia w naszym kraju ponad 60 tys. pracowników. 

RadioZET.pl/PAP/DG