Zamknij

Zwyciężczyni „Bitwy na głosy” walczy o życie

Redakcja
23.06.2017 13:21
Zwyciężczyni „Bitwy na głosy” walczy o życie
fot. ons.pl

Klaudia Hendel, uczestniczka programu „Bitwa na głosy”, walczy o życie w jednym z łódzkich szpitali. Poważny wypadek samochodowy spowodował, że dziewczyna zapadła w śpiączkę farmakologiczną.

O tragedii mama Klaudii Hendel dowiedziała się od jej chłopaka. – Długo nie wracała i on przypomniał sobie, że córka ma w telefonie wgraną aplikację z lokalizacją i zobaczył, że cały czas stoi na autostradzie. Zaczął szukać w internecie i znalazł zdjęcie wypadku. Zobaczył na zdjęciu busa, a w nim walizkę mojej córki. Zadzwonił do mnie i powiedział, że Klaudia miała wypadek pod Pabianicami – powiedziała Edyta Hendel w rozmowie z echodnia.eu.

Podczas wypadku Klaudia doznała obrażeń wewnętrznych. – Klaudia była reanimowana i dotarła do szpitala helikopterem. Była w niezwykle ciężkim stanie. Lekarze wycieli jej kawałek śledziony, kawałek żołądka, kawałek wątroby, miała poobijane nerki, przebite żebrami płuca, zmiażdżoną lewą część klatki piersiowej i całkowicie wyrwaną z barku rękę. Lekarze wstawiali jej bajpasy, ponieważ doszło do przerwania tętnicy i wszystkich nerwów. Nam powtarzali, że walczą o jej życie, o lewą rękę, że być może będą zmuszeni ją amputować. Na razie kończyna jest ukrwiona, ale zerwane zostały wszystkie nerwy oraz mięśnie – zdradziła portalowi mama Klaudii.

Na Facebooku zorganizowano zbiórkę pieniędzy na leczenie i późniejszą rehabilitację Klaudii.

RadioZET.pl/SI