Zamknij

Boże Ciało. Spójrz w kalendarz: Jest szansa na długi weekend!

Redakcja
23.05.2018 21:43

Przed nami kolejna szansa na kilka dni wolnego od pracy. Długi weekend w czerwcu przy okazji Bożego Ciała jest możliwy, gdy nasz pracodawca zgodzi się na jeden dzień wolnego! 

Boże Ciało. Spójrz w kalendarz: Jest szansa na długi weekend!
fot. Pixabay

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

 

W 2018 roku Boże Ciało wypada 31 maja. Boże Ciało w Kościele katolickim to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto nakazane. W Polsce Boże Ciało obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Najwcześniej może przypaść 21 maja, najpóźniej 24 czerwca.

» Dni wolne od pracy i szkoły 2018 [KALENDARZ]

W Polsce obchody uroczystości wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są związane tematycznie z Eucharystią fragmenty czterech Ewangelii.

Boże Ciało 2018 – długi weekend w czerwcu 

W Polsce Boże Ciało jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku Boże Ciało oznacza szansę na kolejny długi weekend. Wystarczy, że 1 czerwca (Dzień Dziecka) weźmiemy urlop. Wtedy czterodniowym odpoczynkiem możemy cieszyć do niedzieli 3 czerwca.

Zobacz także

RadioZET.pl/DG