Zamknij

Prąd w Polsce będzie jeszcze droższy. Nie o 100, a blisko 500 złotych!

Redakcja
21.09.2018 11:22
Licznik prądu
fot. Pixabay

Już w 2019 roku Polacy zapłacą więcej za prąd. Okazuje się, że nie będzie to nieznaczna podwyżka. Jak wyliczył ''Super Express'', nasze rachunki wzrosną nawet o 434 zł więcej rocznie. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Maciej Bando, prezes Urzędu Regulacji Energetyki w rozmowie z ''Super Expressem'' zapowiedział, że Polacy muszą przygotować się na gwałtowny wzrost cen prądu w 2019 roku. – Trzeba zadbać o przedsiębiorstwa, które mogą być zmuszane, by nie przynosić wniosków o podwyżki taryf, co jest absurdalne – powiedział. 

Ceny prądu w 2019 roku 

Ekonomiści nie wykluczają, że podwyżki cen prądu mogą zostać zablokowane przez polityków w związku ze zbliżającym się maratonem wyborczym. To jednak żadne pocieszenie. ''Stawki od dostawców energii dla klientów indywidualnych muszą pójść w górę'' - mówią. Marek Zuber w rozmowie z ''SE'' przewiduje, że prąd zdrożeje nawet o 30-40 procent. 

Zobacz także

Jak obliczył "SE", średnio zużywamy w swoich domach około 1900 kWh rocznie. Przyjmując, że w Polsce średnia cena 1 kWh dla klienta indywidualnego to 0,55 zł, okaże się, że przez rok wydajemy na energię 1 086,8 zł. Przy 40 procentowym wzroście cen wydamy aż 434 zł rocznie więcej! 

Ceny prądu w Polsce najwyższe w historii

RadioZET.pl/Super Express/DG