Zamknij

To będzie droga zima! Ceny za ogrzewanie rosną coraz szybciej

Redakcja
03.10.2017 14:14
To będzie droga zima! Ceny za ogrzewanie rosną coraz szybciej
fot. Pixabay

Rozpoczynający się sezon grzewczy w Polsce może znacznie obciążyć domowe budżety. Większość polskich miast zapowiedziało już wzrost cen za ciepło. 

 

Brak polskiego węgla w składach opału i rosnące ceny z importu sprawiają, że tegoroczne rachunki za ogrzewanie domów mogą znacząco różnić się od tych z poprzednich lat. Jak na razie ceny węgla nie przebiły 1000 złotych za tonę, ale eksperci alarmują, że trzeba się liczyć z dalszymi wzrostami.

Ceny węgla w Krakowie - w stosunku do ubiegłego roku - poszły w górę od 30 do 70 zł na tonie. Najtańszy orzech kosztuje tu 750 zł, a najdroższy jest po 830 zł - w zeszłym roku ten węgiel kosztował 690 zł. Podobna sytuacja jest w składach w innych rejonach naszego kraju. 

Zobacz także

- Wzrost cen za ciepło zapowiedziały już niektóre miasta, jak Ustka, Nysa, Łowicz - mówi w rozmowie z MarketNews24 Bartłomiej Derski, ekspert WysokieNapiecie.pl. - Są miasta, gdzie udział w systemie ciepłowniczym węgla jest mniejszy, dzięki wykorzystaniu gazu czy ciepła odpadowego z przemysłu, tam może uda się uniknąć podwyżek.

RadioZET.pl/MarketNews24/PAP/DG

C