Zamknij

Larwy w pizzy popularnej polskiej sieci [FOTO]

Redakcja
20.02.2018 21:22
Pizza z larwami
fot. Facebook screen/Polecam Nie polecam w Brzegu

Pizza to ulubiony przysmak Włochów i... Polaków! Kto z nas nie zachwyca się, spożywając ciepły kawałek najsłynniejszej na całym świecie potrawy. Od reguły bywają jednak wyjątki. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców Brzegu. To, co zastał w zamówionej potrawie, przyprawia o mdłości. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy lubisz pizze?

Liczba głosów:

O sprawie poinformował na Facebooku profil „Polecam Nie polecam w Brzegu”. Mieszkańcy miasta wymieniają się na nim spostrzeżeniami i uwagami dotyczącymi lokalnej społeczności. W weekend jeden z użytkowników podzielił się z pozostałymi internautami zdjęciem pizzy zamówionej w popularnej sieci „Da Grasso”. 

Na zdjęciu widać, jak na jednym z dodatków pizzy znajdują się małe, podłużne larwy. Wpis na Facebooku nie umknął właścicielom lokalu. Pod postem zamieszczono komentarz z oficjalnego profilu pizzerii Da Grasso z Brzegu. 

„Witam, piszę w imieniu restauracji Da Grasso Brzeg. Jest nam bardzo przykro, że taka sytuacja miała miejsce. Pani, która zgłosiła tę sprawę, dostała od razu świeżą pizzę. Grzyb,y z których korzystamy, kupujemy z atestem jakości od producenta, a opakowanie z którego pochodziły grzyby było świeżo otwarte, stąd nikt się nie spodziewał, że może być z nimi coś nie tak. Podjęliśmy już formalne kroki w tej sprawie u producenta, a felerna partia została usunięta. Prosimy o powstrzymanie się od złośliwych komentarzy "wyssanych z palca" i robienia sztucznej reklamy dla konkurencji do czasu wyjaśnienia sprawy” — napisał pracownik pizzeri. 

Zobacz także

Głos w dyskusji zabrała pani Joanna. Internautka twierdzi, że po zjedzeniu pizzy w lokalu miała poważne problemy zdrowotne. Zatrucie mogło prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia jej nienarodzonego dziecka. Kobieta dysponuje protokołem Sanepidu: „W trakcie kontroli stwierdzono nieprawidłowości higieniczno-zdrowotne dot. niewłaściwych warunków przechowywania produktów i półproduktów, jak również złego stanu sanitarnego wyposażenia [...]”.

Do tej sprawy przedstawiciel lokalu już się nie odniósł. 

RadioZET.pl/Facebook/DG