Zamknij

Dokąd Polacy latają najchętniej? Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane

Redakcja
27.07.2017 22:54
Dokąd Polacy latają najchętniej? Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane
fot. Pexels.com

Urząd Lotnictwa Cywilnego opublikował dane dotyczące polskiego rynku lotniczego za I kwartał 2017 r. Wynika z niego, że wciąż najchętniej latamy do Wielkiej Brytanii. Czterema najbardziej popularnymi miastami są: Londyn, Frankfurt, Paryż i Oslo.

Z danych ULC wynika, że najczęściej wybieraną linią z polskich lotnisk jest, podobnie jak w zeszłym roku, RyanAir. Na drugie miejsce natomiast awansowały Polskie Linie Lotnicze LOT, kosztem węgierskiego przewoźnika WizzAir. Daleko za nimi na czwartej pozycji jest Lufthansa.

Rekordowe półrocze na lotniskach

Polskie lotniska mają za sobą rekordowe półrocze. Jak podaje portal Fly4free.pl, w okresie od stycznia do czerwca obsłużyły aż 17,8 mln podróżnych, co oznacza wzrost o 18,6 proc. w skali roku. Najwięcej pasażerów odprawiło warszawskie lotnisko Chopina (6,917 mln pasażerów, co oznacza wzrost o 25 proc.). Kolejne pozycje zajęły lotniska w: Krakowie (2,73 mln i wzrost o 17 proc.) i Gdańsku (2,17 mln i wzrost o 14,2 proc.). Co ciekawe wszystkie lotniska w półroczu odnotowały wzrost. Oznacza to, że Polacy latają coraz chętniej.

Wyspy wciąż nr 1

Jeśli chodzi o destynacje to wciąż wygrywają Wyspy Brytyjskie. Daleko za nimi są Niemcy, Włochy i Norwegia. Tu duży wpływ ma emigracja zarobkowa Polaków. Świadczy o tym fakt, że loty czarterowe zdominowała Hiszpania, której udział w tej dziedzinie to aż 27,52 proc. Na kolejnych pozycjach znalazł się Egipt, Izrael i Kuba. Co ciekawe, piątą lokatę zajęły Zjednoczone Emiraty Arabskie (ze stolicą w Abu Zabi). Rok temu ten kraj plasował się dopiero na 17. pozycji.

Śmiało można zatem powiedzieć, że hitem ostatniego półrocza został Dubaj.

ulc1
fot. ULC

Zobacz także

RadioZET.pl/ULC/Fly4free.pl/strz