Zamknij

Duńska wolontariuszka przygarnęła umierającego 2-latka. Oto, jak dziś wygląda [FOTO]

Redakcja
31.01.2018 19:21
Duńska wolontariuszka przygarnęła umierającego 2-latka. Oto, jak dziś wygląda [FOTO]
fot. Facebook

Duńska wolontariuszka Anja Ringgren Lovén będąc w Nigerii przygarnęła skrajnie wygłodzonego dwuletniego chłopca, ratując mu życie. W środę opublikowała zdjęcia chłopca, na których widać, jak bardzo się zmienił.

Zagłosuj

Wspierasz finansowo potrzebujących?

Liczba głosów:

Anja Ringgren Lovén zaopiekowała się malcem, ratując mu życie. Na co dzień kobieta prowadzi sierociniec w Nigerii, w którym wychowują się porzucone dzieci bez rodziców. Historia dwulatka mogłaby być gotowym scenariuszem na film. Dziecko zostało odrzucone przez rodziców, którzy twierdząc, że jest czarownikiem, odwrócili się od niego.

Był skrajnie niedożywiony

Skrajnie niedożywiony chłopiec miał jednak szczęście, gdyż Dunka dostrzegła go na ulicy i postanowiła się nim zaopiekować. To kobieta o prawdziwie wielkim sercu, co docenili m.in. czytelnicy magazynu „Ooom”, uznając ją w 2016 r. najbardziej inspirującą kobietą na świecie.

Nowe imię i nowe życie

Początkowo nie było pewne, że 2-latka uda się uratować. — Gdy pierwszy raz wzięłam tego chłopca w ramiona, nie sądziłam, że uda mu się przeżyć — pisała kilka dni później. — Każdy oddech był dla niego wyzwaniem i nie chciałam, żeby umarł, nie mając nawet imienia. Dlatego dałam mu na imię Hope — mówiła Lovén.

Oto, jak Hope wygląda po dwóch latach od czasu, gdy znalazł się pod opieką duńskiej wolontariuszki:

Hope
fot. Facebook

RadioZET.pl/noizz.pl/Gazeta.pl/strz